W czwartek, 13 grudnia, rodzice 73 maluszków odebrali z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Raszków Jacka Bartczaka i Przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzeja Matyby decyzję o przyznanej Raszkowskiej Wyprawce Niemowlaka oraz gratulacje z okazji narodzin nowego mieszkańca gminy.


Już po raz szósty zostały przyznane środki dla nowo narodzonych mieszkańców Gminy i Miasta Raszków. Od 2016 roku gmina przyznaje świadczenie 550 zł dla każdego dziecka. W przypadku narodzin czwartego dziecka w rodzinie albo bliźniąt, świadczenie wzrasta do 1000 złotych na dziecko.

– Dzieci są naszą przyszłością, dlatego inwestycja w ich kształcenie i wychowanie jest priorytetowym zadaniem naszej gminy. Dobrze rozwinięta sieć szkół w gminie Raszków pozawala na kształcenie uczniów na wysokim poziomie. Radość, którą niosą narodziny nie da się z niczym porównać. Jest to jednak też duże wyzwanie dla rodziców. Mam nadzieję, że nasza Raszkowska Wyprawka Niemowlaka okaże się pomocna w morzu potrzeb najpilniejszych zakupów – mówił w swoim wystąpieniu burmistrz Jacek Bartczak witając wszystkich na uroczystości.

W tej edycji wpłynęły 73 wnioski, z których jeden dotyczył bliźniąt, a trzy dotyczyły narodzonego czwartego dziecka w rodzinie. Kolejne wnioski na Raszkowską Wyprawkę Niemowlaka można będzie składać od 5 maja 2019 r.

   
ŹRÓDŁOUMiG Raszków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments