Wyjątkową oprawę przedmeczową miało spotkanie ARGED KPR Ostrovii z drużyną Chrobrego Głogów, a w głównej roli wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych.

Z okazji Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego 2 kwietnia przygotowano przez Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół Specjalnych oraz KPR Ostrovia akcję promującą wzrost świadomości na rzecz osób ze szczególnymi potrzebami także w środowisku sportowym. Okazją do tego był rozgrywany w dniu 5 kwietnia mecz superligi szczypiorniaka.

Bohaterami przedmeczowej oprawy byli uczniowie ostrowskiego Zespołu Szkół Specjalnych. Wspólnie z nauczycielami wnieśli oficjalną flagę rozgrywek superligi w piłce ręcznej, flagi klubowe oraz wielkie hasła „Razem wszystko nabiera barw”.

Wszyscy zawodnicy, członkowie sztabów trenerskich, sędziowie, delegat techniczny otrzymali także specjalnie przygotowane pakiety gadżetów, w których były m.in. skarpetki przygotowane przez Powiat Ostrowski, a które zaprojektowała Anita Nawrot utalentowana artystka, autystyczka.

Przygotowane zostało także stoisko z grami i zabawami, w którym miło mogły spędzić czas dzieci, które tego dnia przyszły z rodzicami na mecz.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments