zdjęcie poglądowe

Kiedy panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Szczególnie dotyczy to osób bezdomnych.

Dlatego też przez cały okres jesienno-zimowy Policja, Straż Miejska, Policja oraz Służba Ochrony Kolei kontrolują miejsca, w których mogą zbierać się osoby bezdomne i potrzebujące – altany, pustostany oraz inne opuszczone budynki. Według ostatniego liczenia osób bezdomnych, które przeprowadza Straż Miejska co 2 lata, jest ich na terenie naszego miasta blisko 60.

W Ostrowie Wielkopolskim wsparcia i pomocy osobom bezdomnym udzielają różne instytucje i ośrodki pomocowe:

  1. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ulicy Limanowskiego 17
  2. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta przy ulicy Olszynowej 53a
  3. Ostrowskie Centrum Pomocy Caritas Diecezji Kaliskiej przy ulicy Ledóchowskiego 8
  4. Fundacja Głodnych Nakarmić przy ulicy Grunwaldzkiej 72
  5. Chrześcijański Ośrodek Pomocy przy ulicy Wojska Polskiego 2
  6. Chrześcijańska Misja Społeczna Teen Challenge przy ulicy Wolności 4
  7. Jadłodzielnia (lodówka socjalna) przy ulicy Wolności 34

Należy zaznaczyć, że nie wszystkie osoby, chcą korzystać z noclegowni i dlatego otrzymują specjalne samopodgrzewające się posiłki, które dystrybuuje Straż Miejska. Sprawna współpraca służb jest bardzo ważna, bo corocznie na skutek wychłodzenia organizmu umiera od 100 do ponad 300 osób.

Policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane!

Zobacz również: Policjanci z regionu proszą o pomoc. Szukają świadków zdarzenia
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments