Nie tylko w Ostrowie zebrano w tym roku rekordową kwotę podczas 28. Finału WOŚP. W Raszkowie zebrano 68 tysięcy złotych, a w Nowych Skalmierzycach blisko 52 tysiące złotych.

W Nowych Skalmierzycach przekazano do kaliskiego oddziału WOŚP sumę 51.675,80 zł wspartą drobną walutą obcą, którą stanowiły datki zebrane do puszek podczas ulicznej kwesty – przeszło 43 tys. zł, natomiast ponad 8 tys. zł pochodziło z licytacji, którą członkowie Stowarzyszenia Eudajmonia przeprowadzili w sztabie podczas finału.

Dzień spędzony w towarzystwie druhów OSP Skalmierzyce, kurtka z autografem Bartka Zmarzlika, piłka nożna podpisana przez Kubę Błaszczykowskiego, koszulki i inne gadżety z logo WOŚP, płyty i zdjęcia z autografami artystów, rękodzielnicze skrzaty, rękawice kuchenne, chleby, ciasta czy kosz wędlin – to tylko część fantów stanowiących pulę ciekawych przedmiotów, o które „targowali” się ze sobą mieszkańcy z korzyścią dla fundacji Jurka Owsiaka, grającej tym razem na rzecz zabiegowej medycyny dziecięcej.

To dotychczas najlepszy wynik, jaki Nowe Skalmierzyce uzyskały podczas 24 finałów WOŚP, w jakich uczestniczyły. Oznacza to, że uczymy się dobroczynności i potrafimy dzielić się dobrem w każdym wymiarze – skomentował burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Finał WOŚP to jednak nie tylko podliczenie zebranych w drugą niedzielę stycznia pieniędzy, ale również wydarzenia temu towarzyszące. W tym roku w Nowych Skalmierzycach były to taneczno-wokalne występy dzieci oraz młodzieży – podopiecznych placówek oświatowych, Centrum Kultury oraz członków grupy tanecznej „FLUX”, a ponadto także zajęcia ruchowe przeprowadzone przez Eudajmonię, koncert zespołu Gangsters Rock oraz zabawy z ogniem. Na te ostatnie złożyły się: teatr ognia grupy Infernal – niezwykle spektakularny fireshow oraz światełko do nieba.

W Raszkowie kwestowało 31 wolontariuszy reprezentując szkoły z Bieganina, Grudzielca, Koryt, Ligoty, Raszkowa i Radłowa. Szkoła Podstawowa w Radłowie zorganizowała koncert z licytacjami, podczas którego zebrano na rzecz Orkiestry 12.600 złotych. W sobotę natomiast w „Galerii pod sceną” odbył się wernisaż zdjęć Moto-Turysty Romka Kępińskiego, który był okazją do spotkania dwóch zaprzyjaźnionych z ośrodkiem kultury grup motocyklowych Moto Ranczo i Moto – Turysta.

OSP Głogowa przekazała Strażacki Żuk, rocznik 1985, który wylicytowano za kwotę 5.600 złotych. Okulary wzorowane na okulary Jurka Owsiaka wylicytowane zostały za kwotę 2000zł.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments