W dniach 24-26 maja 2019 r. w Hali Sportowej AWF we Wrocławiu odbyły się I Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc organizowane przez Stowarzyszenie Sportowe METRO-FLEX oraz Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Bardzo mocnym akcentem był start w zawodach reprezentacji polskiej Policji, która w klasyfikacji drużynowej zajęła I miejsce zdobywając przy tym tytuł Mistrzów Świata.

 

Zwycięski skład wyselekcjonowali kierownicy reprezentacji KGP sztuk walki i sportów siłowych mł. insp. Wojciech Żmija (SPAP Wrocław) oraz kom. Daniel Grzyb (KSP). Nasza reprezentacja nie miała sobie równych spośród 52 drużyn reprezentujących różne formacje mundurowe.

W składzie polskiej reprezentacji wystąpił ostrowski policjant sierż.sztab. Karol Jańczak, który na co dzień pełni służbę w Grupie Realizacyjnej Wydziału Prewencji. Policjant startował w kategorii wagowej do 90kg, wśród 25 reprezentantów innych formacji mundurowych m.in. Armii Amerykańskiej. Karol podniósł ciężar 167,5 kg w wyciskaniu sztangi leżąc.

Sierż. sztab. Karol Jańczak pierwszy tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych zdobył już w 2011 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wyciskając, aż 220 kg w swojej kategorii wagowej. Ostrowski policjant był także Mistrzem Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w kat. powyżej 120 kg, który to tytuł zdobył na zawodach odbywających się w listopadzie 2015 roku w Warszawie, wyciskając 222,5 kg, co również było największym ciężarem na mistrzostwach. Karol Jańczak jest także drużynowym brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym z 2015 roku.
ŹRÓDŁOKPP Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments