Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej na wniosek radnego Mateusza Nycka wprowadzono do Programu Współpracy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok dodatkowe priorytety związane ze społeczną rewitalizacją oraz edukacją ekologiczną i antysmogową.

W ten sposób tworzymy nową przestrzeń dla NGO w ważnych dla miasta i mieszkańców obszarach. Warto skorzystać z ich potencjału i aktywności – argumentował radny Mateusz Nycek, wiceprzewodniczący Klubu Przyjazne Miasto.

Propozycje są nie tylko ciekawe pod względem merytorycznym, ale poprawne pod względem formalno-prawnym i rekomenduję te zmiany – podkreślał Sebastian Górski, Zastępca Prezydenta Miasta

Inicjatywa radnego Nycka pozwoli wprowadzić w Ostrowie Wielkopolskim dodatkowe konkursy ofert dla NGO i przekazać lokalnym organizacjom pozarządowym dotacje na społeczne „oddolne” inicjatywy w takich dziedzinach jak edukacja ekologiczna związana z ochroną powietrza na terenie miasta oraz rewitalizacja społeczna na terenie obszaru rewitalizacji.

W procesie rewitalizacji, obok realizowanych dużych miejskich inwestycji, ważny jest również jej społeczny wymiar i tworzenie „miękkich” inicjatyw we współdziałaniu z organizacjami społecznymi – wskazuje Mateusz Nycek, radny miejski i przewodniczący Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji.

Z kolei edukacja antysmogowa z udziałem NGO to kontynuacja udanej inicjatywy wprowadzonej w tym roku w Powiecie Ostrowskim na wniosek radnego Bartosza Ziółkowskiego, przewodniczącego Klubu Przyjazny Powiat.

Rozszerzenie Programu Współpracy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok o dodatkowe priorytety związane ze społeczną rewitalizacją oraz edukacją ekologiczną i antysmogową podczas Sesji Rady Miejskiej 30 października poparło w głosowaniu 11 radnych Przyjaznego Miasta i 4 radnych Koalicji Obywatelskiej. Przeciw całemu programowi współpracy z organizacjami pozarządowymi zagłosowało wszystkich 4 radnych Prawa i Sprawiedliwości.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments