Robot humanoidalny oraz robot w służbie straży pożarnej wykonane przez ostrowskich uczniów z Zespołu Szkół technicznych zaprezentowany został na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Co roku wystawa gości wynalazców z ponad 25 państw świata m.in. z Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji, Rumunii, Tajwanu jak również z Polski. Wynalazcy prezentują na wystawie innowacje stanowiące przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie.

Kamil Kaliński zaprezentował robota humanoidalnego, którego wykonał wraz z Tomaszem Płóciennikiem i Filipem Tomczykiem. Z kolei Bartłomiej Owczarz zaprezentował robota w służbie straży pożarnej nad którym pracował ze swoim bratem Maciejem Owczarzem i Filipem Tomczykiem.

Za pracę robot humanoidalny uczniowie uzyskali platynowy medal, z kolei za robota w służbie straży pożarnej srebrny od Jury IWIS 2019.

Opiekunami naukowymi uczniów byli nauczyciele Wojciech Płóciennik i  Paweł Sobczak.

Zobacz również: Robot z ostrowskiego ZST w ogólnopolskich mediach
ŹRÓDŁOPowiat Ostrowski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments