Eudajmonia, jedna z najmłodszych, ale zarazem bardzo aktywnych organizacji działających na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, świętowała ukończenie pierwszego roku działalności.

Misją stowarzyszenia jest promocja uczestnictwa mieszkańców, w szczególności młodzieży i kobiet, w życiu społecznym, zawodowym oraz przeciwdziałanie dyskryminacji. Organizacja jest znana przede wszystkim z marszów nordic walking, zajęć fitness, wyjazdów integrujących mieszkańców oraz różnego rodzaju warsztatów.

Tak wspomina spotkanie założycielskie Agnieszka Pawlak, prezes Eudajmonii – podczas niewinnie zapowiadającego się spotkania, które odbyło się 7 kwietnia 2018 roku, zapadła decyzja, że zakładamy stowarzyszenie. W kilka osób rozdzieliliśmy stanowiska, podzieliliśmy zadania i zaczęliśmy działać! W ciągu tego roku wydarzyło się wiele. Kilka świetnych imprez zintegrowało ze sobą mnóstwo ludzi. Uśmiech, radość, dziękowania osób uczestniczących w naszych wydarzeniach motywują nas jeszcze mocniej, a że mamy już w stowarzyszeniu ponad 20 osób, daje nam to większe możliwości do wspólnych działań. Z tego miejsca dziękuję burmistrzowi Jerzemu Łukaszowi Walczakowi za to, że wspiera takie organizacje jak nasza. Dziękuję także zastępcy Agnieszce Sipce, że jest obecna na wszystkich naszych wydarzeniach i motywuje nas do działania.

Jak przystało na prawdziwe urodziny nie brakło życzeń. Słowa uznania do zebranych skierował burmistrz – po roku działalności z dumą mogę pogratulować odniesionych sukcesów, na które złożyły się nie tylko osobisty rozwój jej członków, ale również aktywizacja mieszkańców naszej Gminy, którzy za Państwa przyczynkiem mogą uczestniczyć w licznych projektach o charakterze sportowym, kulturalnym, rekreacyjnym czy charytatywnym. Obecny na uroczystości Starosta Ostrowski Paweł Rajski nawiązał do korzystnego dla zdrowia, fizycznego jak i psychicznego, przejawu aktywności ruchowej- podziwiam Państwa zapał. Spoglądając na te liczne inicjatywy, jestem pod ogromnym wrażeniem organizowanych wydarzeń.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Aleksander Liebert
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments