Dzisiaj pierwsze szczepionki przeciwko koronawirusowi dotarły do ostrowskiego szpitala i rozpoczęto szczepienia personelu.

– Dzisiaj szpital w Ostrowie Wielkopolskim dołącza do Narodowego Programu Szczepień przeciwko SARS-CoV-2 – mówi Dariusz Bierła dyrektor ZZOZ w Ostrowie.

Do Ostrowa dotarło dzisiaj przed godziną 10.00 150 dawek i w pierwszej kolejności zaszczepiony zostanie personel medyczny pracujący z pacjentami podejrzanymi lub zakażonymi. Szczepienia rozpoczęły się o godzinie 12.00.

Rozpoczęły się szczepienia w ostrowskim szpitalu. Więcej informacji juz za chwile na naszym portalu.

Opublikowany przez Twój Ostrów Wtorek, 29 grudnia 2020

Na chwilę obecną zadeklarowało się do szczepień 510 pracowników szpitala, na 940 etatów. Kolejni pracownicy się zgłaszają. Cześć osób która się nie zgłosiła, są to ozdrowieńcy i jak informują władze szpitala, nie wiedziały one do tej pory czy mogą się szczepić. Ta sytuacja została jednak już wyjaśniona i kolejne osoby się zgłaszają.

– Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby osoby które przechorowały Covid-19 nie mogły się szczepić. Sukcesywnie te osoby się zgłaszają – mówi Dariusz Bierła.

W ostrowskim szpitala stworzone zostały 2 punkty szczepień i w pierwszej kolejności szczepiony bezie personel szpitala, następnie personel medyczny jednostek funkcjonujących na terenie powiatu, pracownicy DPS, MOPS, aptek.

W drugiej połowie stycznia zaczniemy szczepić mieszkańców naszego powiatu – mówi Dariusz Bierła. – Zamówiliśmy już kolejne szczepionki, które w cyklach tygodniowych będą do nas docierać. Planujemy dziennie szczepić między 80 a 100 pacjentów.

Ostrowski szpital planuje szczepić przez 5 dni w tygodniu, przez wszystkie dni robocze. Ma to być około 500 osób tygodniowo i jak informuje dyrektor szpitala, według zapewnień Ministerstwa Zdrowia taka ilość szczepionek ma do Ostrowa docierać.
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments