policja elementy odblaskowe
zdjęcie poglądowe, fot: policja.pl

W niedzielę, 1 października Policja kolejny raz rozpocznie akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych „Świeć Przykładem”. Akcja będzie trwała do końca roku, a jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Jak przypominają bowiem policjanci niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Dlatego też noszenie odblasków powinno stać się dla nich nawykiem.

Należy również pamiętać, że w określonych sytuacjach noszenie elementów odblaskowych jest obowiązkiem. Zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Pamiętajmy, że niewielki element odblaskowy może uratować nam życie, ponieważ dzięki niemu jesteśmy widoczni dla kierującego z odległości, która daje kierowcy czas na zmniejszenie prędkości i bezpieczne wyminięcie pieszego.

Zobacz również: Z Kraju. Opublikowano list gończy za kierowcą BMW z A1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments