Festiwal Podróży i Regionu „Odyseja Antonińska 2022” to unikatowe wydarzenie w sercu Doliny Baryczy, nazywanej przez miłośników przyrody ósmym cudem świata.

Ideą „Odysei” jest celebracja podróży, pojmowanej zarówno jako doświadczenie lokalne, jak i globalne. Podczas drugiej edycji, która czeka nas od 4 do 7 sierpnia na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego ”Lido” w Antoninie, będzie można wziąć udział w kilkunastu spotkaniach z szeroko pojętymi podróżnikami i wysłuchać ich prelekcji.

Perłą w koronie tegorocznego święta podróżników jest spotkanie z wybitnym polskim reportażystą – Mariuszem Szczygłem, autorem m.in. „Gottlandu”, „Zrób sobie raj” i „Nie ma”. Obok Mariusza Szczygła w antonińskim Lido zagoszczą tak ciekawe postacie jak np. legenda triathlonu Jerzy Górski, himalaista i maratończyk Rafał Fronia, członek The Explorers Club Maciej Klósak, muzyk i podróżnik Jacek Jędrzejak, blogerzy Wędrowne Motyle, założyciel grupy Napromieniowani.pl Krystian Machnik czy dziennikarz sportowy Jakub Biłuński.

Organizator festiwalu – Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach – przygotował również serię koncertów na czele z występem kultowej formacji 52 Dębiec, wycieczek regionoznawczych i warsztatów.

Nowością tegorocznej edycji będzie Miasteczko Festiwalowe mające na celu promocję i sprzedaż regionalnych produktów i usług.

Bilet jednodniowy w cenie 30zł, bilet czterodniowy w cenie 100zł do nabycia w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach lub w dniu festiwalu. Dzieci i młodzież do lat 14 wstęp wolny.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

a po co msza św.na koniec? impreza mogłaby być ciekawa, ale nie – trzeba na siłę „wątek kościelny” wstawić