odżywki sportowe suplementy diety
zdjęcie poglądowe

Firma SFD wycofała z obrotu wybrane partie swoich suplementów diety z kreatyną, z uwagi na zanieczyszczenie ich metalami ciężkimi.

– W ostatnich dniach otrzymaliśmy sygnał o możliwym wystąpieniu wady jakościowej w jednej z partii kreatyn wyprodukowanych na nasze zlecenie przez jednego z zewnętrznych dostawców. Podjęliśmy natychmiastowe działania wyjaśniające, sprawdzeniu podlegały m.in. certyfikaty jakości przedstawione przez dostawcę kreatyny, poświadczające, że surowiec został przebadany i jest wolny od jakichkolwiek wad. Przeprowadzone przez Sanepid badania laboratoryjne potwierdziły jednak, że w kilku partiach naszych kreatyn przekroczone zostały normy metali ciężkich (rtęć) dopuszczalne dla suplementów diety – informuje firma SFD w opublikowanym komunikacie.

Jak jednocześnie informują przedstawiciele firmy – W wyniku naszych ustaleń okazało się, że przyczyną zanieczyszczenia było użycie przez producenta wadliwego surowca (monohydratu kreatyny). Surowiec okazał się wadliwy, pomimo, że posiadał certyfikat poświadczający, że substancja ta jest pełnowartościowa i niezanieczyszczona. Partie produktów wskazane przez Sanepid natychmiast wycofaliśmy ze sprzedaży, nie są już one dostępne w naszych sklepach.

Prowadzona jest akcja wycofywania n/w partii produktów z rynku:

Lp.Nazwa produktuNumer partiiData przydatności do spożycia
1.SFD Creatine 200 cap1E3.T0007/2024
2.SFD Creatine 200 cap4E2.T0007/2024
3.ALLNUTRITION Creatine muscle max 500 g natural1E5.T2409/2024
4.ALLNUTRITION Creatine muscle max 500 g natural4E2.T2407/2024
5.ALLNUTRITION Creatine muscle max 500 g natural3E4.T2408/2024
6.SFD Creatine 250 g natural2E3.T2407/2024
7.SFD Creatine 200 capPE1.T0006/2024

Produkty z wymienionej powyżej tabeli (akcja wycofania dotyczy wyłącznie wskazanych powyżej produktów), można zwracać w miejscu zakupu lub dowolnym sklepie stacjonarnym SFD (bez konieczności okazywania paragonu).

– Otrzymają Państwo zwrot pieniędzy za zakup – informuje SFD.

Bezpieczeństwo naszych Klientów jest dla nas najważniejsze. Dlatego, oprócz natychmiastowego zawieszenia współpracy z dostawcą do momentu całkowitego wyjaśnienia sprawy i otwartego poinformowania o niej Klientów, podjęliśmy jednocześnie decyzję o niezwłocznym wycofaniu z rynku nie tylko produktów, które nie spełniają norm, ale także dobrowolnym, prewencyjnym wstrzymaniu sprzedaży wszystkich produktów z kategorii kreatyn (pochodzących od tego oraz innych producentów), których próbki są aktualnie badane w akredytowanych laboratoriach – informuje SFD i jak zapewnia. – W tej chwili w naszych sklepach dostępne są wyłącznie kreatyny, co do których mamy stuprocentową pewność, że są w pełni bezpieczne i spełniają wszystkie normy jakościowe. Poszczególne partie będą sukcesywnie przywracane do sprzedaży, kiedy otrzymamy z niezależnego laboratorium wyniki badań potwierdzające w 100% bezpieczeństwo i wysoką jakość produktów. Wyniki testów będą dostępne dla naszych klientów na stronie sfd.pl na stronach docelowych poszczególnych produktów.

Pełna treść oświadczenia firmy dostępna jest pod tym adresem>> https://sklep.sfd.pl/Aktualnosci-i461.html

Zobacz również: Zatrzymano sporo nielegalnych papierosów, tytoniu oraz narkotyków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments