Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada będą mogły skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.

Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych szczepionek byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy. Prawo to od 23 listopada będą miały wszystkie osoby dorosłe – to efekt podpisanej przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nowelizacji rozporządzenia w sprawie metody zapobiegania grypie w sezonie 2021/2022.

– Zależy nam na tym, by jak najwięcej Polaków chciało i mogło ochronić się przed grypą, dlatego od 23 listopada rozszerzamy grupę, która będzie miała możliwość przyjęcia bezpłatnej szczepionki. Zwiększamy także liczbę szczepionek w aptekach –  podkreśla szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Punkty szczepień mogą zamawiać szczepionki przeciwko grypie w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS), która następnie dostarczy do nich dawki.

Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie, a następnie udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu.

Mapa ponad 3000 punktów oraz numery telefonów, w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype.

Jak wynika z opublikowanej mapy, szczepienia będą w powiecie ostrowskim realizowane w:

ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM – Lecznictwo Ambulatoryjne, Kontakt z placówką 623330003

Tomasz Ziąbka GABINET LEKARSKI USŁUGI MEDYCZNE „CZARNYLAS”, Gabinet szczepień, Odolanowska 106, 63-421 Czarnylas, Kontakt z placówką 627335011

Uśmiech Serca s.c. Maria Mencel-Machowiak,Marek Nowicki, NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ ZESPÓŁ LEKARZY PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ „UŚMIECH SERCA” S.C., PODKOCKA 3, 63-460 SKALMIERZYCE, Kontakt z placówką 627621361

W związku, że miejsca szczepień mogą się zmieniać, najlepiej sprawdzić na mapie udostępnionej przez Ministerstwo Zdrowia aktualne miejsca szczepień oraz numery kontaktowe. Jeszcze raz zaznaczamy, jak informuje MZ należy najpierw umówić termin szczepienia. Najlepiej zrobić to telefonicznie. Numery telefonów znajdziemy na mapie punktów szczepień.

Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie.
ŹRÓDŁOgov.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments