Policja Kontrola prędkości

Przed nami Święta Wielkanocne i w tym szczególnym okresie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Będzie więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu.

Policjanci pełniący w tym okresie służbę zwrócą uwagę między innymi na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących oraz przestrzeganie przez nich ograniczeń prędkości. Sprawdzą również, czy kierowcy i pasażerowie podróżują w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach. Ponadto zadbają o płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju.

Na drogi wyjadą również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim, jak m.in. przekraczanie dozwolonych prędkości. Policjanci wyposażeni w radiowozy oznakowane i nieoznakowane oraz ręczne mierniki prędkości będą czuwać nad bezpieczeństwem ruchu w tym obszarze.

Policjanci apelują, aby zmotoryzowani poważnie wzięli sobie do serca fundamentalne zasady ruchu drogowego jakimi są m.in. trzeźwość za kierownicą i przepisowa, dostosowana do warunków ruchu prędkość. Taryfy ulgowej dla tych, którzy to zignorują po prostu nie będzie.

Zobacz również: Wkrótce rusza remont drogi powiatowej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments