Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce
Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

Na sesji w dniu 17 kwietnia br. Rada Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce podjęła uchwałę określającą zasady udzielania dotacji na likwidację ogrzewania węglowego i zastąpienie go proekologicznymi systemami grzewczymi.

O wsparcie w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych (nie więcej jednak niż 4.000 zł na jednego beneficjenta) będą mogły ubiegać się osoby fizyczne oraz wspólnoty mieszkaniowe posiadające nieruchomości na terenie gminy Nowe Skalmierzyce.

Wnioski będzie można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce w terminie od 8 maja do 30 czerwca bądź do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w danym roku budżetowym. W 2019 roki samorząd przeznaczył na ten cel 300.000 zł.

Dofinansowanie obejmie koszty demontażu starych pieców oraz zakupu i montażu nowego źródła ogrzewania. Nie będzie można przeznaczyć go na m.in. instalację ogrzewania w nowo budowanych obiektach, przygotowanie dokumentacji związanej z jego wymianą, zakup urządzeń, które nie będą trwale ogrzewały budynku, instalacje kominkowe, wymianę bądź modernizację istniejącego już systemu proekologicznego.

– Dotacja zapewne skłoni wielu mieszkańców do podjęcia trudu wymiany starych pieców węglowych na nowe, proekologiczne. Jest to rozwiązanie nie tylko przyjazne środowisku, ale także przynoszące oszczędności samym mieszkańcom. Liczę, że przedsięwzięcie spotka się z dużym zainteresowaniem – powiedział burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.noweskalmierzyce.pl w serwisie informacyjnym, zakładka „Dofinansowanie do wymiany pieca”.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Dariusz Smułka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments