Rozpoczyna się Festiwal Podróży i Regionu „Odyseja Antonińska 2023”. W tym roku potrwa od 3-6 sierpnia i odbywa się od 2021 roku w Antoninie, w sercu Doliny Baryczy, nazywanej przez miłośników przyrody ósmym cudem świata.

Ideą „Odysei” jest celebracja podróży jako niezwykłego doświadczenia, które rozciąga się zarówno na lokalne odkrycia, jak i na globalne przygody. W ramach tegorocznej edycji, niezwykłą okazją będą spotkania z dwoma wybitnymi polskimi reportażystami – Wojciechem Jagielskim i Jackiem Hugo-Baderem. To absolutnie obowiązkowe pozycje tegorocznego programu.

Na antonińskim patio pojawią się także powszechnie znane postacie, takie jak: dziennikarz i podróżnik Przemek Kossakowski, muzyk, wokalista zespołu Dżem Maciej Balcar, czy Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, piosenkarz z zamiłowaniem do podróży. Nie zabraknie podróżników z regionu. Z Ostrowa Wielkopolskiego: twórca strony napromieniowani.pl Krystian Machnik, zdobywca Korony Ziemi Mariusz Szczuraszek, dziennikarz Jarosław Wardawy. Kalisz reprezentować będą: społecznik i podróżnik Maciej Garbowicz, Radek Pior, Damian Kowalski oraz Daniel Stasiak z kaliskiej Fundacji Karola Malaperta oraz instruktor nurkowania i dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Dariusz Grodziński. Skład uzupełniają: kultowy dziennikarz sportowy Jakub Biłuński, wytrawny kucharz Andrzej Adamus z „Kuchni na dziko”, Paula i Szybki z bloga „Szybkie Podróże”.

Ale festiwal to nie tylko spotkania i prelekcje! W ramach festiwalu będą również organizowane leśne warsztaty zielarskie z Andrzejem Adamusem oraz wycieczki po malowniczej Dolinie Baryczy i rezerwacie Wydymacz a także możliwość zwiedzenia pięknej kaplicy Książąt Radziwiłłów z historykiem i regionalistą Edmundem Radziszewskim, przy okazji niedzielnej Mszy Świętej. Dla aktywnych uczestników przygotowano „II Marsz z Królami”, czyli nordic walking po okolicy.

Będzie też okazja zanurzyć się świecie muzyki podczas koncertów Michała Łangowskiego i K.A.S.Y. Nie zabraknie również ostrowskich zespołów: Unknown Artist, Tango Butcher i To All Units.

Kolejny raz na terenie festiwalu powstanie Miasteczko Festiwalowe mające na celu promocję i sprzedaż regionalnych produktów i usług. Zgłoszenia wystawców można kierować na adres gokp@osw.pl.

„Odyseja Antonińska 2023” odbędzie się od 3 do 6 sierpnia w ośrodku rekreacyjno wypoczynkowym „Lido” w Antoninie. Organizatorem festiwalu jest Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, współorganizatorami Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz Restauracja i Pensjonat LIDO w Antoninie. Inicjatorem festiwalu jest Marcin Biegański.

Program Festiwalu Podróży i Regionu „Odyseja Antonińska 2023” publikujemy w tym artykule. Warto się wybrać.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments