Dziś w ostrowskim Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych związanych z wymianą instalacji wodno – sanitarnej oraz elektrycznej w Szkole Podstawowej nr 9.

 

Najkorzystniejszą ofertę o wartości 1 574 400 złotych złożyła firma Tech-Fen z Nowych Skalmierzyc. Prezydent podpisała dziś także umowę na pełnienie nadzoru inwestorskiego. Przetarg wygrał Zakład Inwestycji Budownictwa Ogólnego Karol Tomicki, którego oferta opiewała na 8 000 zł. Prace budowlane ruszą w najbliższych dniach.

– Aż do końca roku szkolnego, kiedy w budynku szkolnym przebywać mogą uczniowie, wykonawca będzie prowadził prace na podstawie harmonogramu ustalonego z dyrekcją jednostki – w wydzielonych dniach lub konkretnych godzinach. Po rozpoczęciu wakacji będą mogły być one prowadzone już przez cały dzień. Wykonawca musi zagwarantować uczniom, nauczycielom i rodzicom bezpieczny dostęp do obiektu w czasie, gdy prowadzone będą zajęcia – mówi prezydent Ostrowa.

W miejskim budżecie przeznaczono na ten cel 900 000 zł, jednak ze względu na złożone przez oferentów propozycje, należało zwiększyć środki o brakującą kwotę. Wszystko po to, by zakończyć inwestycje przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

Jako pierwsze rozpoczną się roboty budowlane – prace przygotowawcze, rozbiórkowe, utylizacja gruzu. Wykonane zostaną ściany wewnętrzne i podwieszane sufity, kabiny sanitarne, wentylacja, wymienione będą okna i drzwi. Etap prac sanitarnych to wykonanie wewnętrznej instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, sanitarnej oraz ciepłej wody użytkowej. Wymieniona zostanie też armatura centralnego ogrzewania. W ramach prac elektrycznych przebudowana będzie tablica główna oraz wewnętrzne rozdzielnie elektryczne. Wymienione będą przewody, osprzęt i oprawy oświetleniowe.

– Prace ruszą już w najbliższych dniach i muszą zakończyć się do 30 sierpnia tego roku, tak, by uczniowie mogli po powrocie z wakacji korzystać z wyremontowanych łazienek – dodaje prezydent Miasta.
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments