Podczas Festynu Rodzinnego „majOSTaszki” na terenie Parku Przygód Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 11 maja 2019r. odbędzie się V Edycja Akcji „Drzewka za butelki” oraz Akcja „Kwiaty za elektro – odpady”.

Ideą akcji „Drzewka za butelki” jest aktywne dbanie o środowisko naturalne poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET.

W akcjach mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, którzy wezmą udział w tegorocznym Festynie Rodzinnym „majOSTaszki”.

Aby wziąć udział w akcji „Drzewka za butelki” należy zebrać minimum 10 zgniecionych plastikowych butelek PET (o pojemności minimum 1 l) i dostarczyć je na stoisko Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (zlokalizowanego na terenie Poziomkowego Ogrodu) w godzinach od 14:00 do 18:00 w dniu 11 maja 2019r.

W zamian za zebrane butelki, które trafią do recyklingu, uczestnicy akcji otrzymają sadzonki drzew (jeden uczestnik otrzymuje maksymalnie dwie sadzonki drzewka ozdobnego).

Z kolei w zamian za przyniesiony ZUŻYTY drobny sprzęt elektryczny, elektroniczny czy drobne AGD Mieszkańcy otrzymają sadzonki kwiatów sezonowych.
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments