Od 1 września ruszają w Ostrowie porady psychologiczne – to jedno ze zwycięskich zadań Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. To pomoc dla młodych ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki poradom będą mogli porozmawiać o swoich obawach z psychologiem.

Zadanie pn. „Co dwie głowy to nie jedna” – bezpłatne porady psychologiczne dla ostrowskich dzieci i młodzieży w Ostrowskim Centrum Aktywności Lokalnej zajęło III miejsce w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim w kategorii zadań rewitalizacyjnych. Było jedną z 16 inicjatyw w tej kategorii. Na zadanie to zagłosowało 166 mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

– Niezwykle budujące jest, że wśród wniosków Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego znalazły się i takie pomysły, które stawiają na wsparcie młodszych mieszkańców naszego miasta. Jeszcze bardziej cieszy, że to jedno ze zwycięskich zadań rewitalizacyjnych OBO , czyli realizowanych na obszarze miejskiej rewitalizacji – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

Porady psychologiczne ruszają już 1 września. Zapisy odbywają się w poniedziałki od godziny 13:00 do 15:00 oraz we wtorki od godziny 10:00 do godziny 12:00 pod numerem telefonu 790 450 304.

Czas rozpoczęcia tych porad nie jest przypadkowy – rozpoczynamy je 1 września. Dzieci i młodzież wracają do szkół, po wielomiesięcznej przerwie, z pytaniami i obawami. Pomoc psychologiczna może ułatwić im ten powrót – zaznacza Sebastian Górski, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Porad udzielać będzie psycholog Szymon Olejnik w Ostrowskim Centrum Aktywności Lokalnej przy Alei Powstańców Wielkopolskich 14a (wejście od strony Konkatedry). Spotkania z psychologiem będą odbywać się: w poniedziałki w godzinach 16:00 – 19:00, we wtorki w godzinach 18:00 – 20:00 oraz w czwartki w godzinach 17:00 – 20:00.

Szukanie pomocy jest oznaką siły, a nie słabości! Jeżeli Twoje dziecko i nastolatek: przeżywa trudności w kontaktach z rówieśnikami, doświadcza lęków i obniżonego nastroju, jest wykluczony z grupy lub izoluje się od niej, ma problemy z nauką, nie panuje nad złością i swoim zachowaniem; doświadcza rozstania rodziców lub innego rodzaju przykrej sytuacji, znajduje się z jakiegokolwiek innego powodu w trudnej sytuacji życiowej to poszukaj dla Was pomocy i wsparcia w ramach darmowych konsultacji psychologicznych finansowanych z Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Podczas spotkań obowiązuje pełna dyskrecja i tajemnica zawodowa – zapewnia psycholog Szymon Olejnik.

Konsultacje psychologiczne skierowane są dla młodych i nieco starszych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego wraz z rodzicami,  potrzebujących porady w sprawach osobistych, rodzinnych, wychowawczych, doświadczających stresu, poczucia osamotnienia i niezrozumienia, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i borykających się z różnymi innymi problemami natury psychicznej.

– Wizyta u psychologa to nie tylko „pogotowie kryzysowe”. Doskonale oddaje to nazwa zadania „Co dwie głowy to nie jedna”. Każdy z nas potrzebuje czasem wsparcia, młodzi ostrowianie także. W ramach porad psychologicznych dzieci i młodzież mogą liczyć również na pomoc z zakresu doskonalenia umiejętności komunikacyjnych, społecznych, czy nauce asertywności. Pomoc specjalisty pozwala inaczej spojrzeć na problemy – dodaje prezydent Beata Klimek.
ŹRÓDŁOUM Ostrów