Ruszyła budowa parkingu przy ulicy Dembińskiego. Jest to inwestycja, która w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim na 2020 rok zajęła trzecie miejsce w kategorii zadań dużych ogólnomiejskich. Powstanie tu 40 nowych miejsc parkingowych.

Pomysł zgłoszony został do OBO, ponieważ, jak wskazywali pomysłodawcy, w tym miejscu brakowało parkingu dla samochodów mieszkańców osiedla oraz pacjentów pobliskich przychodni. Autorzy wniosku przekonali do pomysłu ostrowian i zajęli trzecie miejsce w swojej kategorii, co pozwoliło na realizację zadania.

Przy Dembińskiego powstanie parking z płyt ażurowych wraz nawierzchnią z kostki betonowej oraz odcinkiem chodnika. Całość zawierać będzie 40 miejsc, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych. Koszt prac budowlanych to 121 537,87 zł. Ich okres gwarancji wyniesie 60 miesięcy.

Do tej pory mieszkańcy tej części Ostrowa nie posiadali wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Pojazdy pozostawiane są często na chodnikach, na jezdni. Powoduje to utrudnienia w ruchu, uniemożliwia niekiedy swobodny przejazd. Nowy parking zdecydowanie ten stan rzeczy poprawi.

Warto wspomnieć, że pod koniec ubiegłego roku na Dembińskiego wybudowano kanał deszczowy, następnie powstała tu nawierzchnia z kostki betonowej i chodniki. Nowy parking będzie kolejnym etapem modernizacji tej części Ostrowa.
ŹRÓDŁOUM Ostrów