W ostrowskim Parku Miejskim rozpoczęła się budowa tężni, a prace mają zakończyć się pod koniec tegorocznych wakacji. Koszt prac projektowych i budowlanych to 738  897,90 zł.

Tężnie to konstrukcja wokół której, dzięki zastosowaniu odpowiedniego gatunku drewna i roztworu soli, tworzy się specyficzny mikroklimat posiadający właściwości lecznicze. Miejsce, w którym powstanie konstrukcja zostało ogrodzone, rozpoczęły się prace ziemne. Na miejscu są już zbiorniki, w których znajdował się będzie roztwór solny.

– Wybudowane zostaną tu ciągi piesze, zamontowane będą stojaki na rowery, nasadzimy rośliny, będą też elementy małej architektury. Nowa miejska inwestycja wzbogaci ofertę rekreacyjną ostrowskiego Parku Miejskiego i stworzy kompozycyjną całość z modernizowanym właśnie amfiteatrem. Dla bezpieczeństwa użytkowników oraz przeciw wandalom obiekt kontrolowany będzie przez kamery monitoringu. To jedna z tych inwestycji, które są w Ostrowie Wielkopolskim mocno oczekiwane, wiele osób dopytuje, kiedy będzie można z niej skorzystać  – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to końcówka tegorocznych wakacji.

Miejsca takie poza pozytywnym wpływem na drogi oddechowe, orzeźwiają w upały i poprawiają samopoczucie. Tężnie są wykorzystywane w profilaktyce i leczeniu m.in. chorób górnych dróg oddechowych, rozedmy płuc, nadciśnienia, zapalenia zatok i alergii.

– W dobie wszechobecnych alergii takie rozwiązanie na pewno poprawi samopoczucie i komfort życia naszych mieszkańców – dodaje Beata Klimek.

Zobacz również: Wraca Ostrowski Rower Miejski
ŹRÓDŁOUM Ostrów