Ruszyła kolejne edycja programu „Decydujesz, pomagamy”. W V edycji programu organizowanego przez Tesco, 375 organizacji społecznych otrzyma granty na realizację lokalnych projektów. W Ostrowie możemy głosować na 5 Maraton Uśmiechu, który odbędzie się 19 maja na ostrowskim Rynku.

Od 21 stycznia klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. Zgłoszone projekty dotyczą między innymi edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji niepełnosprawnych
i osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego czy pielęgnowania lokalnych tradycji.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych.

 

W ostrowskich sklepach sieci Tesco głosować możemy na projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wspomagające Działalność Zespołu Szkół Specjalnych PROMYK w Ostrowie Wielkopolskim – 5 Maraton Uśmiechu – Uśmiech podaj dalej. W ramach tej inicjatywy w zmaganiach i emocjach sportowych łączą się osoby sprawne i niepełnosprawne, młodsze i starsze. Jest to okazja do edukacji o zdrowych nawykach, jak i aktywnego spędzenia wolnego czasu.

5 Maraton Uśmiechu odbędzie się 19 maja na ostrowskim Rynku. Uczestnicy mogą startować w biegach głównych na 5, 10, 15 km lub w biegach towarzyszących dla dzieci i rodzin na krótkich dystansach. Biegom towarzyszy rodzinna atmosfera, konkursy i nagrody.

 

Głosowanie trwa do 17 lutego i przy zakupach nie zapomnijcie zagłosować na ostrowski projekt społeczny. Więcej o 5. Maratonie Uśmiechu – Uśmiech Podaj Dalej piszemy TUTAJ.

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments