Inga Kanicka,18-letnia zawodniczka KS Stal LA Ostrów Wielkopolski doznała kontuzji i potrzebna jest kosztowna operacja oraz rehabilitacja, aby mogła wrócić do pełni zdrowia.

Inga Kanicka jest zawodniczką KS STAL LA Ostrów Wielkopolski oraz reprezentantką Polskiej Kadry Narodowej PZLA w lekkoatletyce. Zdobyła aż 7 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, jako reprezentantka Polski brała udział w Mistrzostwach Europy do lat 18 w Jerozolimie w 2022 roku gdzie indywidualnie zajęła XI miejsce w biegu na 200 m oraz IV miejsce w sztafecie szwedzkiej. Jest również wraz z koleżankami z Klubu rekordzistką Polski w sztafecie 4x100m w kategorii U16. Dziewczyny pobiły 46 letni rekord Polski.

– W listopadzie 2022 Inga doznała poważnej kontuzji złamania guzowatości kości piszczelowej w kolanie. Operacja odbyła się niezwłocznie, niestety po 3 miesiącach mimo trudnej, kosztownej rehabilitacji noga Ingi nie wróciła do pełnej sprawności. Po ponownych diagnozach, konsultacjach u specjalistów okazało się, że zespolony fragment kości musi zostać usunięty wraz ze śrubą go trzymającą, ponieważ powoduje ona uszkodzenia więzadeł i potęguje stan zapalny. Ponowna operacja musi zostać przeprowadzona niezwłocznie. Niestety koszt takiej operacji wraz z niezbędna po niej kilkumiesięczną rehabilitacją jest bardzo wysoki i ani mama ani klub nie są w stanie pokryć takich wydatków – czytamy na stronie utworzonej zbiórki.

Pomóc można poprzez wpłatę nawet niewielkich środków na stronie utworzonej zbiórki >> https://zrzutka.pl/t83d2g

Zachęcamy również do udostępnianie informacji o prowadzonej zbiórce na operacje oraz późniejsza rehabilitację zawodniczki ostrowskiego klubu.

Zobacz również: Polska Biegała w Tarchałach

Zobacz również: U24 Ekstraliga. Awizowane składy na wtorkowy mecz z Gorzowem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments