Ruszyły prace na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Kusocińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Kompleksowa modernizacja stadionu potrwa 20 miesięcy i kosztować będzie ponad 28 milionów złotych.

W ramach wykonanych prac powstanie stadion lekkoatletyczny wraz z boiskiem piłkarskim z którego będą mogli korzystać ostrowscy lekkoatleci oraz piłkarze KP Centra 1946. Będzie to obiekt lekkoatletyczny o kategoria 5A na którym będą mogły się odbywać niektóre imprezy ogólnopolskie.

Powstanie m.in. nowa 5 torowa bieżnia o długości 400m, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą, młotem, dyskiem, oszczepem, skocznia do skoku w wzwyż. Wybudowana zostanie pełna infrastruktura tych elementów składowych.

Wybudowany zostanie budynek dwukondygnacyjny z pełnym zapleczem technicznym, sanitarnym, szatniami. Będzie tam również siłownia oraz bieżnia rozgrzewkowa. Powstanie też nowa trybuna. W ramach prac wykonane zostanie pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną z naturalną nawierzchnią, które będzie zdrenowane, odwodnione i z pełnym system nawadniającym.

Koszt modernizacji stadionu to 28 mln złotych, przy czym udało się pozyskać na ten cel 12 mln dofinansowania. Czas inwestycji to 20 miesięcy.

Jak można zobaczyć na poniższych zdjęciach na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Kusocińskiego rozpoczęły się prace rozbiórkowe. W pierwszej kolejności zdarto nawierzchnię z bieżni.

Zobacz również: Podpisana została umowa na kompleksową modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Kusocińskiego

Ruszyły prace przy Kusocińskiego – Zdjęcia

Zobacz również: Tak ma wyglądać Stadion na Kusocińskiego. Pokazano wizualizacje
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments