Adam Bodnar RPO Rzecznik Praw Obywatelskich w Ostrowie Wielkopolskim

Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar podróżuje po polskich miastach w ramach cyklu „Spotkania Regionalne”, który wprowadził zaraz na początku swojej kadencji. Obecnie to właśnie wielkopolskie miasta stały się celem wizyt Adama Bodnara. W Ostrowie spotkał się z mieszkańcami w Forum Synagoga.

– Staramy się robić to bardzo konsekwentnie. Z jednej strony organizujemy spotkania z mieszkańcami w kilku miastach i miejscowościach danego regionu, z drugiej odwiedzamy znaczące organizacje pozarządowe, te, które chcemy wzmocnić, ponieważ prowadzą interesującą działalność społeczną. Czasem odwiedzamy również szkoły, miejsca znaczące w konkretnym mieście. Jest dla nas bardzo ważne, by zrozumieć, jak funkcjonuje społeczność lokalna. Również po to, by dobre praktyki samorządowe przekazywać w innych miastach – mówi Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.

Wizyty te to także znakomita okazja, by poznać konkretne problemy mieszkańców.

– Nie chodzi o to, by prawić kazania, jak interpretować wolności obywatelskie, tylko raczej o wysłuchanie obywateli i w kontekście odpowiedzi na ich konkretny problem, przybliżyć, co Rzecznik może dla nich zrobić. Jakie są jego możliwości, kiedy może zainterweniować i pomóc – zapewnia Adam Bodnar.

Rzecznik uważa, że o stanie praw człowieka w Polsce nie można dowiadywać się jedynie z otrzymywanych pism, a raczej od konkretnych ludzi, których spotka na swojej drodze.

Podczas spotkania mieszkańcy Ostrowa mogli dowiedzieć się, z jakich możliwości prawnych powinni skorzystać w swojej sprawie. Adamowi Bodnarowi towarzyszyli pracownicy Zespołu Przyjęć Interesantów z biura Rzecznika, których zadaniem było na bieżąco przyjmowanie dokumentów, wyjaśnień, spraw, z którymi oficjalnie do Rzecznika chcieli zwrócić się ostrowianie.

 
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments