Barycz i Kuroch w gminie Odolanów to kolejne rzeki posprzątane przez pracowników Wód Polskich podczas tegorocznego przedwiośnia.

Pracownicy Wód Polskich z czterech Nadzorów Wodnych – w Miliczu, Trzebnicy, Krotoszynie i Ostrzeszowie przeprowadzili akcję sprzątania rzeki Barycz i jej prawobrzeżnego dopływu – rzeki Kuroch – w gminie Odolanów w województwie wielkopolskim, administracyjnie położonej na terenie Zarządu Zlewni w Lesznie. W ciągu kilku godzin naszym służbom udało się uporządkować z odpadów odcinki rzek w miejscowościach Uciechów, Raczyce i Odolanów – informuje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Niestety po raz kolejny okazało się, że ludzie celowo wrzucają śmieci do koryt cieków. Z rzeki lub nabrzeży wyciągnięto i wyłowiono nie tylko plastikowe i szklane butelki oraz pojemniki, ale również odpady o większych gabarytach, jak opony, tłumiki czy nawet kryształowe wazony. Łącznie zebranych zostało kilkanaście worków o pojemności 120 litrów, co szacunkowo daje kilkaset kilogramów śmieci. Zebrane przez pracowników Wód Polskich odpadki zostały odebrane i zutylizowane w porozumieniu z gminą Odolanów.

Wody Polskie prowadzoną kampanię pod hasłem „Wody to nie śmietnik”, która ma zwrócić uwagę na problem zanieczyszczania rzek oraz zbiorników wodnych w całym kraju.

rzekibezsmieci@wody.gov.pl – to adres Wód Polskich, pod który można przesłać swoje zgłoszenie, jeżeli zastaniecie dzikie wysypisko nad wodą lub zobaczycie odpady w rzece.
ŹRÓDŁOPaństwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments