Ruszyła kampania „SadziMY drzewa w Ostrowie”. To zwycięski projekt VII edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego mający na celu nasadzenie nowych drzew na terenie miasta w miejscach wskazanych przez mieszkańców.

Projekt zdobył aż 2063 głosy i zwyciężył w kategorii zadań ogólnomiejskich małych. Obecnie rusza kampania mająca na celu wskazanie miejsc na terenie miasta, gdzie nasadzenie nowych drzew byłoby zdaniem mieszkańców najbardziej uzasadnione.

– Zgłaszając nasz projekt chcieliśmy nieco odwrócić role – mówi autor projektu Dariusz Potasznik. – Choć w Ostrowie sadzonych jest sporo drzew, to do tej pory było to efektem decyzji podejmowanych przez władze miasta. Teraz chcielibyśmy, aby to sami mieszkańcy zwrócili uwagę na miejsca, w których warto byłoby nasadzić nowe drzewa. Z jednej strony ma to uwrażliwić mieszkańców na ich najbliższe otoczenie, z drugiej strony zwrócić uwagę władz miasta na miejsca, które być może wymagają większej troski.

Członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 rozpoczęli kampanię informacyjną mającą zachęcić ostrowian do zgłaszania miejsc, w których mają zostać nasadzone drzewa. Kampania potrwa do końca czerwca i wówczas rozpocznie się proces weryfikacji zgłoszonych miejsc, a na wrzesień w Światowy Dzień Drzewa zaplanowano finał akcji czyli dokonanie nasadzeń w wybranych lokalizacjach.

Należy pamiętać, że zgłaszać można propozycje dotyczące gruntów miejskich. W szczególności będą to:

– pasy zieleni przy drogach,

– szkoły, przedszkola,

– skwery miejskie,

– place zabaw,

– parki,

– inne tereny będące własnością instytucji miejskich.

Swoje propozycje mieszkańcy mogą przesyłać na adres mailowy: kolo.powiatostrowski@polska2050.pl lub zgłaszać do Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego (pokój nr 9). Zgłoszenie powinno zawierać adres miejsca lub opis lokalizacji, krótkie uzasadnienie, sugerowaną ilość drzew, dane kontaktowe osoby zgłaszającej.

Jak szacują organizatorzy w ramach akcji powinno zostać nasadzonych przynajmniej 100 drzew w Ostrowie.

Zobacz również: W przyszłym tygodniu odbędą się bezpłatne badania dla kobiet
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments