W najnowszym ostrzeżeniu publicznym dotyczącym żywności Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu jednej partii produktu „Świeży filet z piersi kurczaka MAP” ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella Enteritidis.

W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto Salmonella Enteritidis w jednej partii produktu Świeży filet z piersi kurczaka MAP.

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: Świeży filet z piersi kurczaka MAP

Numer partii: 793921

Termin przydatności do spożycia: 01.12.2021

Producent: Przedsiębiorstwo Drobiarskie DROBEX Sp. z o.o., ul. Powstańców 19, 86-050 Solec Kujawski, weterynaryjny numer identyfikacyjny 04033902

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn

Spółka Jeronimo Martins Polska S.A. zablokowała sprzedaż produktu i wycofuje go z obrotu.

Zalecenia dla konsumentów: Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy. Nie należy spożywać produktów z partii objętej komunikatem, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

Zobacz również: W ostrowskim szpitalu większość łóżek covidowych zajęta
ŹRÓDŁOGIS
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments