Salon Wiosenny w Galerii Operis.Artis. Trwa nabór prac

0

Do pierwszego maja trwa nabór prac na Salon Wiosenny – ogólnopolski przegląd sztuki w galerii Operis.Artis w Antoninie. Wystawa będąca owocem naboru, uroczyście otworzy trzeci sezon działalności galerii i potrwa od 21 maja do końca lipca bieżącego roku.

To już kolejne wydarzenie o ogólnopolskim zasięgu organizowane przez galerię w Antoninie. Jesienią miał miejsce nabór do Twojej wystawy, do której chęci udziału zgłosiła niemal setka twórców z całej Polski, a której laureatów wciąż można oglądać na ścianach galerii w pałacu Myśliwskim w Antoninie. Twórcy galerii, Marcin Biegański i Paweł Marciszewski podkreślają, że ważne jest dla nich wychodzenie poza lokalną skalę działań – tak, by z jednej strony pokazywać w Antoninie sztukę z całej Polski, z drugiej zaś promować Antonin, jako miejsce tętniące sztuką, na zewnątrz.

W 2022 roku, dzięki współpracy i życzliwej pomocy ze strony gminy Przygodzice, na której terenie leży Antonin, główny budynek galerii został powiększony o kolejne pomieszczenie, dzięki czemu niemalże podwoiła się jego powierzchnia, to właśnie w nim odbędzie się wystawa prac z Salonu Wiosennego.

Wystawione w trakcie wydarzenia prace, zostaną ocenione przez jury, w którego skład wejdą osoby aktywnie zaangażowane w promocję sztuki w całej Polsce: Andrzej Marzec, redaktor Czasu Kultury, Justyna Stasiek-Harabin, twórczyni Minervy, Jarosław „Jarry” Jaworski, twórca Mocnej Kultury, dr Tomasz Gruchot, oraz jeden z przedstawicieli samej galerii. Laureat nagrody w przyszłym sezonie będzie mógł zaprezentować swoje prace w ramach wystawy indywidualnej.

Organizatorzy Salonu Wiosennego zapraszają do udziału – żywa sztuka, to sztuka która tętni, płynie, wychodzi na zewnątrz, staje się przestrzenią spotkań i rozmów, a podobne przeglądy są dobrą do tego okazją!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments