Międzygminne schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim
fot: UM Ostrów

Blisko 6 mln złotych kosztować będzie modernizacja wraz z przebudową i rozbudową Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Podpisana została umowa z głównym wykonawcą inwestycji.

W ramach wykonanych prac modernizacyjnych dobudowane zostanie piętro budynku, wybudowana zostanie chłodnia, powstanie zaplecze socjalno – sanitarne dla pracowników, weterynarza i wolontariuszy, pomieszczenie adopcyjne dla zwierząt oraz osobne pomieszczenia dla psów i kotów chorych, w kwarantannie, matek z małymi oraz woliera dla kotów zdrowych. Szpitalik ma być zmodernizowany i wyposażony w nowy sprzęt.

Obiekt zostanie ocieplony i zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne oraz pompa ciepła. W ramach inwestycji zostaną wymienione wszystkie instalacje: wodno-kanalizacyjne i energetyczne. W obiekcie będą dwie windy: osobowa i towarowa. Ma również powstać parking przed obiektem.

Obecnie w schronisku dla zwierząt przebywa 170 psów i 20 kotów, a po zakończeniu inwestycji będzie miejsce dla 400 zwierząt.

Prace mają ruszyć w sierpniu, a planowane zakończenie inwestycji to styczeń 2024 roku.

Jak informuje ostrowski Urząd Miejski modernizacja wraz z przebudową i rozbudową, w całości finansowana jest z budżetu Ostrowa Wielkopolskiego. W związku, że jest to międzygminne schronisko zwróciliśmy się z pytaniem do ostrowskiego Urzędu Miejskiego z pytaniem, czemu tylko samorząd Ostrowa finansuje tą inwestycje. Po otrzymaniu odpowiedzi niezwłocznie o niej poinformujemy.

Zobacz również: Mieszkańcy protestują w sprawie spalarni śmieci w Ostrowie. Będzie referendum?
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments