zdjęcie poglądowe

Schronisko dla bezdomnych zwierząt AZYL ZOO w Niedźwiedziu poinformowała w mediach społecznościowych, że z końcem roku kończy swoją działalność.

Powodem tej decyzji jest jak poinformowano zmiana przepisów weterynaryjnych.

– Niestety takie małe schroniska jak nasze w tej rzeczywistości nie mają racji bytu. Mimo ogromnego zaangażowania Właściciela schroniska -Burmistrza Ostrzeszowa, nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wymogom – czytamy w opublikowanej wiadomości.

Jak jednocześnie poinformowano – Nasze psy, które nie znajdą do tego czasu nowych domów, będą przewiezione do innych, większych schronisk.

To rodzi problemy nie tylko dla powiatu ostrzeszowskiego oraz również dla gmin z powiatu ostrowskiego. Dwie gminy Raszków i Sieroszewice postanowiły bow8iem w tym roku, że bezdomne psy z ich terenu będą właśnie trafiały do Niedźwiedzia, a nie jak do tej pory do schroniska w Wysocku Wielkim.

Zobacz również: Zmiany w zgłaszaniu bezdomnych psów z terenu Gminy Raszków i Sieroszewice

Należy jednak zaznaczyć, że schronisko w naszym powiecie się rozbudowuje i gminy uczestniczące w porozumieniu partycypują w kosztach jego utrzymania, jednak jak informował nas w lipcu 2022 roku ostrowski Urząd Miejski – „Miasto Ostrów Wielkopolski zwróciło się do wszystkich gmin współfinansujących prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. W odpowiedzi na zapytanie dotyczące wsparcia modernizacji wspomnianego obiektu Gmina i Miasto Odolanów zadeklarowało wsparcie inwestycji i zabezpieczyło środki w budżecie. Pozostałe gminy nie były w stanie zabezpieczyć funduszy lub w ogóle nie odpowiedziały na skierowane zapytanie”.

W związku z powyższym powstaje wiele pytań, a mianowicie, co się będzie działo po 1 stycznia z psami z terenu powiatu ostrzeszowskiego oraz z terenu Gmin Sieroszewice i Raszków. Do sprawy oczywiście będziemy wracać.

Zobacz również: Rozbudowa schroniska dla zwierząt. Czy tylko ostrowianie sfinansują prace?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments