W 2020 roku Międzygminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim czeka kolejna modernizacja. To jednak nie wszystko – na prośbę wolontariuszy i osób współpracujących ze schroniskiem będzie ono dla nich otwarte dłużej, niż do tej pory.

W minionym roku na terenie obiektu wykonane zostało odwodnienie sanitarne i deszczowe. Na nowe wymienionych zostało 41 kojców, które znacznie poprawiły warunki przebywających tam zwierząt. Na przeprowadzone w 2019 roku inwestycje wydano ponad 200 tysięcy złotych.

– Był to pierwszy etap prac wykonanych w schronisku. Chcemy zapewnić przebywającym tam zwierzętom jak najlepsze warunki. Są często wystraszone, po traumatycznych przeżyciach, schronisko zatem, poza karmą, powinno im także zapewniać dogodne warunki do resocjalizacji. To międzygminna jednostka, co oznacza, że na jej utrzymanie i wykonywane inwestycje środki przekazują również inne gminy. Duża w tym zasługa mojego zastępcy Mikołaja Kostki, który skutecznie przekonuje włodarzy tych gmin, że kolejne inwestycje w schronisku są niezbędne – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Działalność schroniska finansowane jest na podstawie międzygminnego porozumienia pomiędzy Gminą Miastem Ostrów Wielkopolski a Gminą Ostrów Wielkopolski, Gminą Sośnie, Gminą i Miastem Odolanów, Gminą Sieroszewice, Gminą Przygodzice, Gminą i Miastem Raszków oraz Gminą i Miastem Nowe Skalmierzyce. Na niedawnej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego została przyjęta uchwała wyrażająca zgodę na zawarcie takiego porozumienia na kolejny – 2020 – rok. Również na tej sesji przyjęty został miejski budżet, w którym znalazła się kwota 312 270 złotych na dalsze prace związane z modernizacją schroniska.

– Wraz z pozostałymi gminami planujemy na ten cel przekazać około 700 tysięcy złotych z przeznaczeniem na wymianę pozostałych kojców, wykonanie nowego oświetlenia, ogrodzenia, wybiegu oraz modernizację szpitalika – wymienia Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Miasta.

Kolejną zmianą w schronisku będzie wydłużenie jego dostępu dla osób wspierających schronisko.

– Tak do mnie, jak i bezpośrednio do prezydenta Ostrowa zgłaszali się wolontariusze z prośbą o zmianę harmonogramu funkcjonowania schroniska. Zwróciliśmy się zatem do podmiotu prowadzącego ten obiekt o dokonanie takich zmian. Ułatwią one wolontariuszom dostęp do przebywających w schronisku zwierząt. Tego typu opiekuńczość, czy wspólny spacer pełnią dla zwierząt rolę terapeutyczną, co w aspekcie przyszłej adopcji jest procesem niezbędnym – dodaje zastępca prezydenta Ostrowa.

Osoby współpracujące ze schroniskiem będą miały możliwość wstępu na jego teren:

– od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00,

– w soboty, niedziele i święta w godzinach 10:00-15:00,

– Nowy Rok, Wielkanoc, Poniedziałek Wielkanocny, Wszystkich Świętych, Wigilia, Boże Narodzenie w godzinach 9:00-12:00. 
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments