Dotychczasowy dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury, Sebastian Górski, został drugim wiceprezydentem Ostrowa Wielkopolskiego. Na tym stanowisku zastąpił Ewę Matecką, która przeszła na emeryturę.

– Chcę dzisiaj oficjalnie przedstawić państwu wiceprezydenta Sebastiana Górskiego, który dołącza do mojego zespołu i od dzisiaj będzie wspierał mnie w prowadzeniu spraw miejskich związanych z ostrowską edukacją, sportem, kulturą ale także ze sprawami społecznymi – mówi Beata Klimek, prezydent miasta.

Sebastian Górski ma wykształcenie wyższe pedagogiczne, przez dziesięć lat był nauczycielem języka niemieckiego. Obecnie doskonali swoja wiedzę na studiach podyplomowych o kierunku Zarządzanie Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2013 pracuje w Ostrowskim Centrum Kultury, a rok później zaczął pełnić obowiązki dyrektora OCK.

Bardzo dobrze zorientowany jest także w sprawach społecznych. Od wielu lat pełni funkcje kuratora społecznego przy Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim, współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i innymi podmiotami społecznymi.

– Jestem świadomy ogromu obszarów z którymi przyjdzie mi się zająć i zadań z którymi przyjdzie mi się zmierzyć, ale mam nadzieję, że poprzeczki postawionej przez panią prezydent uda mi się sięgnąć ku jego zadowoleniu, a także ku zadowoleniu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego – mówi Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Nowym dyrektorem OCK zostanie Maria Szeląg, wieloletni pracownik Ostrowskiego Centrum Kultury, która została rekomendowana przez Sebastiana Górskiego.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments