Seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Ostrowie Wielkopolskim spotkali się na tradycyjnym wigilijnym spotkaniu opłatkowym podczas którego w podniosłej atmosferze pożegnali stary i powitali nowy rok.

Była świąteczna oprawa, wystrojona choinka, kolorowe światła i symboliczne prezenty, sporo sympatycznych, z serca płynących życzeń, dzielenia się opłatkiem. Wszystkim towarzyszył nastrój optymizmu i nadziei, na którego wpływ miały łatwo wpadające do ucha kolędy w wykonaniu chóru III Liceum Ogólnokształcącego.

– Najbardziej cennym jest fakt – mówił Jerzy Walidura, przewodniczący Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Ostrowie Wielkopolskim – że tego typu spotkania zbliżają ludzi do siebie, wpływają na poprawę jakości ich życia. Życzył seniorom, aby święta i nowy rok były czasem spełnionych marzeń i oczekiwań, a każdy kolejny dzień pełen radosnych chwil i przeżyć.

Zabierając głos Ewa Matecka, senator Rzeczypospolitej Polskiej życzyła seniorom i ich najbliższym z całą serdecznością, aby spełnione prywatne pragnienia złożyły się na wspólne szczęście, które trwać będzie przez wszystkie świąteczne dni i w każdej chwili Nowego 2020 Roku.

Obecna na spotkaniu Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego stwierdziła, że dla niej ważne jest towarzystwo najstarszych mieszkańców miasta, ich mądrość, aktywność i odwaga. Życzyła im optymistycznego spojrzenia w przyszłość, wyzwolenia pozytywnej energii i znalezienia nowych impulsów do działania. Ponadto serdecznych i uśmiechniętych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku – w zdrowiu, pogodzie ducha, bez trosk i kłopotów.

Józef Kozan, przewodniczący Rady Seniorów Ostrowa Wielkopolskiego, mówiąc o znaczącej roli seniorów w życiu miasta, podkreślił, że takie spotkanie przepełnione życzliwością, nadzieją i szacunkiem jednego do drugiego umacnia seniorów w przekonaniu, że są sobie wzajemnie potrzebni i zasługują na szczęśliwe, dojrzałe życie. Życzył im świąt dających radość i odpoczynek. Niech w Nowym Roku – dodał – miłość, szczęście i pokój zagoszczą w każdym domu.

Ks. proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim Andrzej Szudra przeczytał Ewangelie wg. Św. Łukasza i złożył uczestnikom spotkania opłatkowego serdeczne życzenia.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments