fot: Andrzej Romański/Energa Basket Liga

Koszykarze Arged BM Stali Ostrów przegrali trzeci mecz ćwierćfinałowy play-off z Legią Warszawa – 81:85

Pierwsze punkty w dzisiejszym spotkaniu zdobyli ostrowianie, jednak przez całą pierwszą kwartę toczyła się wyrównana walka. Na ponad minutę przed końcem stalówka prowadziła 3 punktami. najpierw jednak trafił Johnson, na 9 sekund przed końcem Kulka i ostatecznie po 10 minutach było 20:18 dla gospodarzy. Druga kwartę lepiej rozpoczęli legioniści, którzy po trafieniach Koszarka i Kulki mieli początkowo 7 punktowe prowadzenie. Ostrowianie starali się odpowiadać, jednak gospodarze utrzymywali kilku punktowe prowadzenie, które powiększyli w końcówce kwarty do 12 punktów. Trafienie Florenca zmniejszyło stratę ostrowian do 10 punktów i po pierwszej połowie było 46:36.

Po zmianie stron ostrowianie ruszyli do odrabiania strat i po niespełna 3 minutach gry Kulig doprowadził do remisu. Legia odpowiada i ponownie przez moment toczyła się wyrównana gra. Na trzy minuty przed końcem kwarty Arged Bm Stal obejmuje prowadzenie i utrzymuje je do końca kwarty. Po 30 minutach było 65:69. W czwartej kwarcie po trafieniu Florenca ostrowianie prowadzili 7 punktami, jednak Legia nie pozwala na więcej i stopniowo odrabia stratę, aż po trafieniu Cowelsa obejmuje prowadzenie, które utrzymuje do końca dzisiejszego spotkania.

Jest to trzecie zwycięstwo Legii Warszawa w ćwierćfinale play-off, wygrała całą serię play-off i awansowała do półfinału Energa Basket Ligi. Niestety Arged BM Stal ostrów kończy tegoroczne rozgrywki i nie obronią ubiegłorocznego mistrzostwa Polski

Legia WarszawaArged BM Stal Ostrów Wielkopolski  85:81 (20:18, 26:18, 19:33, 20:12)

Legia: Raymond Cowels 25, Robert Johnson 18, Adam Kemp 11, Jure Skifić 9, Grzegorz Kulka 8, Łukasz Koszarek 7, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 5, Dariusz Wyka 2, Grzegorz Kamiński 0.

Arged BM Stal: Trey Drechsel 14, Jakub Garbacz 13, Denzel Andersson 12, James Florence 12, Damian Kulig 11, Kobi Simmons 8, Michael Young 6, James Palmer Jr. 4, Jarosław Mokros 1.