motocykl
zdjęcie poglądowe

22-letni mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej dzień po dniu. Łącznie podczas dwóch kontroli otrzymał 39 punktów karnych, a wobec mężczyzny został sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który poruszał się motocyklem. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a tablica rejestracyjna znajdująca się na motocyklu jest zagięta, co uniemożliwiało jej odczytanie. Ponadto motocykl nie posiadał lusterek zewnętrznych. Policjanci ustalili też, że kontrolowany motocykl ma zatrzymany dowód rejestracyjny.

Mężczyzna był kontrolowany także dzień wcześniej. Łącznie podczas dwóch kontroli otrzymał 39 punktów karnych.

Jak przypominają ostrowscy policjanci konsekwencje dla osób, które nie mając do tego uprawnień zdecydują się wsiąść za kierownicę jednośladu, są surowe. W każdym takim przypadku policjanci sporządzą wniosek o ukaranie do sądu, który obligatoryjnie orzeknie wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów i grzywnę od 1500 złotych do 30 tysięcy złotych. Jeżeli pomimo sądowego zakazu osoba ponownie wsiądzie na motocykl podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments