2,5 letni Fabian Strzelec choruje na stwardnienie guzowate umiejscowione w mózgu, padaczkę, porażenie prawostronne kończyny górnej i dolnej, osłabienie wzroku. Rodzina zbiera są pieniądze na leczenie i wykonanie badań genetycznych, które zbierane były m.in do puszki w sklepie Bumerang w Ostrowie. Niestety we wtorek dokonano kradzieży puszki ze zgromadzonymi tam pieniędzmi na leczenie Fabiana.

Jak informuje nas mama Fabiana we wtorek „około godziny 17.00 skradziono puszkę ze sklepu Bumerang na kolejowej koło dworca PKP. Zbiórka była prowadzona na leczenie mojego 2.5.letniego syna który cierpi na stwardnienie guzowate mózgu, padaczkę, niedowład kończyn prawych, zanik nerwu wzrokowego w prawym oku itd.”

Kradzieży mógł dokonać młody mężczyzna, szczupły, wysoki, w ciemnych krótkich włosach. Była z nim młoda kobieta, szczupła, włosy ciemne do ramion w pasemka. Para ta była nieschludnie ubrana. Wyglądali na osoby bardzo zaniedbane, lubiące alkohol.

Powiadomiona została policja, jednak jak informuje nas mama Fabiana – „monitoring że sklepu aby zidentyfikować sprawców zostanie odtworzony dopiero po świętach Wielkiejnocy. „

Szacowna kwota w puszcze może sięgać nawet powyżej tysiąca złotych. Puszka stała w tym sklepie od prawie 3 miesięcy, była pełna banknotów i bilonu. Jeśli macie informacje w tej sprawie, byliście świadkiem tego zdarzenia możecie pomóc zgłaszając ten fakt na policję. 

Pomóc możecie również poprzez wpłatę na konto fundacji Nowa Nadzieja lub wpłatę poprzez serwis pomagam.pl – LINK do ZBIÓRKI oraz poprzez udostępnienie tej informacji. Może ktoś był świadkiem tego zdarzenia lub może pomóc Fabianowi poprzez wpłatę nawet drobnej kwoty pieniędzy.