Ślub jest dla każdej pary wielkim wydarzeniem, który planowany jest często w najdrobniejszych szczegółach. Każda Panna Młoda chce w tym dniu wyglądać perfekcyjnie dbając o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Jednym z takich elementów jest bukiet ślubny, który może nie jest zawsze traktowany jako najważniejszy element, jednak jeśli źle go dobierzemy, może popsuć naszą stylizację, a co za tym idzie zdjęcia z tej najważniejszej w naszym życiu uroczystości.

Ślub jest wyjątkowym dniem do którego przygotowujecie się przez dłuższy okres. Jest to czas ciężkich wyborów począwszy od sali weselnej, jej wystroju aż kończąc na najdrobniejszych detalach. Czasami nie przywiązujemy jednak właściwej uwagi do nich wszystkich. My uważamy, że nigdy nie możemy zapominać o najdrobniejszych szczegółach, gdyż to one podkreślają i nadają charakter efektowi końcowemu. Tak właśnie jest z bukietem ślubnym, gdyż kwiaty, które Panna Młoda trzyma w rękach powinny pasować do ślubnych i weselnych dekoracji. Całość powinna być spójna. Możesz wybrać wiązanki kwiatów, bukiety w formie kuli czy kwiatowe kaskady. Jednak musisz pamiętać o tym, że bukiet powinien pasować do Ciebie!

My, fotografując ślubne uroczystości zawsze wykonujemy zdjęcia detali takich jak wystrój kościoła, sali, fryzura Panny Młodej czy biżuterii założonej w dniu ślubu. Są to doskonałe uzupełniania reportażu, czy też albumu ślubnego. Dlatego też zdjęcia bukietu ślubnego są doskonałym uzupełnieniem tych kadrów. Reportaż dzięki takim zabiegom jest przyjemniejszy w odbiorze i przypomina Wam jak pięknie i wyjątkowo wyglądałyście w dniu ślubu.

Bukiet ślubny musi być oczywiście dopasowany do stylu i koloru Waszej kreacji oraz co nie każdy bierze pod uwagę również do naszego wyglądu, postury. Duża wiązanka może przytłoczyć wygląd szczupłej Panny Młodej i tym samym nie każde zdjęcie będzie idealne. Podobnie będzie w przypadku kobiet o dość drobnej budowie i niskim wzroście. Wtedy drogie Panie powinnyście unikać długich kaskadowych bukietów. Skracają one Waszą sylwetkę. Zdecydowanie lepiej postawić na skromniejsze rozwiązania.

Jeśli patrzymy na kolor bukietu ślubnego, to mocne, żywe kolory kwiatów będą bardziej odpowiednie dla Panny Młodej o ciemnych włosach. Delikatne pastelowe kolory będą bardziej odpowiednie dla Pań o jasnych włosach i karnacji.

Ważne jest również to czego nie widzimy – czyli zapach. Gdy będzie zbyt intensywny trudniej nam będzie się skupić. Możemy być zdenerwowani, a to może powodować, że na zdjęciach będziemy wyglądać mniej korzystnie. Na zdjęciach powinna być widoczna nasza radość, szczery uśmiech.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie kwiatów sezonowych. Możemy dzięki temu zabiegowi nawiązać do pory roku w której odbywa się Wasze święto. Sezonowość daje nam też pewność, że dostaniemy świeże kwiaty. Dlatego warto wybrać takie kwiaty, które kwitną właśnie w tych miesiącach, kiedy przypada Wasze święto.

Pamiętajmy jednak o tym, żeby nie wybierać bukietów i kwiatów barwionych sztucznie. Uzyskujemy dzięki temu zabiegowi często wspaniałe kolory, jednak może to doprowadzić do pobrudzenia sukni czy też dłoni Panny Młodej. Oczywiście dzisiaj można wiele zrobić ze zdjęciami, jednak należy też czuć się komfortowo podczas uroczystości, a nie martwić się o ewentualne zabrudzenia.

Gdy nasz bukiet zostanie właściwie dobrany, nasze zdjęcia, reportaż ślubny będzie miłą pamiątką do której będziemy często wracać.

Drogie Panie mamy kilka pytań dla Was. Jakie kwiaty lubicie i wykorzystały byście do własnego bukietu ślubnego? Wolicie kwiaty polne, róże czy być może inne? Przedstawcie swoje zdanie w komentarzach!

Z tej strony Patryk i Mateusz – prywatnie jesteśmy przyjaciółmi, młodymi ludźmi, których połączyła wspólna pasja. Wspólnie staramy się tworzyć kadry, które uchwycą emocje, piękno chwili. Pracujemy we dwójkę na profesjonalnym sprzęcie. Jesteśmy z Ostrowa Wielkopolskiego. Fotografia nie jest dla nas pracą, a wręcz przeciwnie – ucieczką od niej! Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Zawsze, gdy pojawiają się pytania zachęcamy naszych klientów do spotkania przy kawie, by się lepiej poznać oraz omówić szczegóły wydarzenia czy sesji. Postanowiliśmy napisać krótką serię poradników ślubnych oczami fotografa, żeby każda para przed którą czeka powiedzenie sakramentalnego TAK, mogła odpowiednio się do tego przygotować.
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekaw jestem czy ktoś brał kiedyś sukulenty 😀 Widziałem w ofercie amelia wedding, może być na śmiesznym weselu 😛

Róże zawsze biją inne na głowe!!!!