Służby sanitarno-epidemiologiczne oraz medyczne na bieżąco monitorują sytuację w związku z zachorowaniami na grypę i zabezpieczeniem mieszkańców przed koronawirusem 2019 nCoV z Wuhan.

Koronawirus szerzy się w Chinach. Kolejne miasta poddano kwarantannie. Chińskie władze robią co mogą by powstrzymać jego rozprzestrzenianie. Powiat Ostrowski również reaguje. W środę 12 lutego 2020 r. zebrała się Komisja Bezpieczeństwa i Porządku, by przeanalizować obecną sytuację epidemiologiczną.

Omówiono m.in. dot. systemu transportu, użycie kapsuły biovac, odzieży ochronnej i szczegółowego postępowania, które określane są w szczegółowych procedurach stosowanych w wypadku kontaktu z wysoce zakaźnym wirusem.

Podczas dyskusji przedstawiona została również informacja o skali zachorowań na grypę i choroby grypopodobne na terenie powiatu ostrowskiego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje o spadku zachorowań w stosunku do ostatnich tygodni.  

Skala zachorowań porównywalna jest do lat minionych– powiedział Andrzej Biliński z ostrowskiego SANEPID-u.

W styczniu na grypę zachorowało w powiecie ostrowskim 8 557 osób. W okresie od 1 do 7 lutego – 2579 osób.

Natomiast Powiatowy Lekarz Weterynarii Dariusz Hyhs informował, że nie stwierdzono nowych przypadków chorobowych ptaków. Trwa wygaszanie potwierdzonych ognisk. W miesiącu lutym zniesione zostaną okręgi zapowietrzone i zagrożone „ptasią grypą”.
ŹRÓDŁOpowiat-ostrowski.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments