Policja Ostrów Wielkopolski

W Ostrzeszowie, na drodze krajowej K-11 doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem marki audi uderzył w przechodzącego przez jezdnię poza przejściem dla osób pieszych mężczyznę. W wyniku zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą ostrzeszowscy policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego.

 

Informację o tragicznym w skutkach zdarzeniu, dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał o godz. 00:30 (26.05.2019r.). Policjanci na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że 21-letni mężczyzna (mieszkaniec gminy Ostrzeszów) kierujący samochodem osobowym marki audi, nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze i uderzył w przechodzącego przez jezdnię poza przejściem dla pieszych mężczyznę – jak dotąd o nieustalonej tożsamości. W wyniku uderzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Na polecenie Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie kierującego pojazdem oraz przebywającego w nim 22-letniego pasażera (mieszkaniec powiatu ostrowskiego) policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 21-latka, badanie wykazało, że był trzeźwy. Ponadto pobrano od niego krew do badania na obecność środków odurzających.

W związku z zaistniałym zdarzeniem dalsze postępowanie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

Jednocześnie ostrzeszowscy policjanci zwracają się z prośbą do osób mogących pomóc w ustaleniu tożsamości osoby pokrzywdzonej o kontakt osobisty w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie lub telefoniczny pod numer 62 732 42 11. Wstępnie policjanci ustalili, że mężczyzna w dniu zdarzenia ubrany był w koszulę w kratę, spodnie typu dżins oraz miał ubraną na głowie czapkę z daszkiem. Mężczyzna o szczupłej budowie ciała, około 180 cm. wzrostu.
ŹRÓDŁOKPP w Ostrzeszowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments