W ramach IX edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, którego organizatorem jest samorząd Województwa Wielkopolskiego, Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce uzyskała dofinansowanie na dwa projekty – w Chotowie oraz Skalmierzycach. Oba zadania zostaną wsparte kwotami po 29.500,00 zł.

W Chotowie w ramach projektu pn. „Świetlica i jej otoczenie miejscem rekreacji, zabawy i wypoczynku w miejscowości Chotów” zakłada się powiększenie niewielkiego placu zabaw dla dzieci, utworzenie siłowni zewnętrznej, zakup stołu wraz z ławami na taras świetlicy oraz dużego parasola przeciwsłonecznego. Dodatkowo zostanie zamontowany stół zewnętrzny do gry w piłkarzyki oraz ławki do wypoczynku.

Wartość projektu to 61.000 zł, z czego 16.000 zł stanowią środki Gminy, 15.500 zł to wkład osobowy i rzeczowy mieszkańców oraz 29.500 zł dofinansowanie.

Drugi z projektów pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej do rekreacji i zabawy w sołectwie Skalmierzyce” zakłada stworzenie przestrzeni zabawowo–rekreacyjno-wypoczynkowej dla mieszkańców wsi Skalmierzyce. Inwestycja będzie zlokalizowana na placu przy ulicy Dąbkowej w bezpośrednim sąsiedztwie stawu.

Istniejący plac zabaw dla dzieci zostanie powiększony o duży zestaw zabawowy w formie statku m.in. ze zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową nawiązujący tematycznie do otoczenia, piaskownicę i czteroramienną karuzelę tarczową. Wartość projektu to 63.750 zł, z czego 18.100 zł stanowią środki Gminy, 16.150 zł to wkład osobowy oraz rzeczowy mieszkańców oraz 29.500 zł dofinansowanie.

Termin realizacji zaplanowano do końca października 2019 roku.

Warto przeczytać: Nowa inwestycja na ostrowskim oddziale kardiologicznym
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Ewelina Stachowicz-Zych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments