Ostrowscy policjanci przejęli kilogram amfetaminy, ponad 20 kilogramów prefabrykatów i urządzeń służących do wytwarzania, produkcji, przerabiania i konfekcjonowania środków odurzających i psychotropowych.

W środę, 6 września ostrowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujących się zwalczaniem przestępczością narkotykową przeprowadzili czynności w miejscu zamieszkania 31-latka. W wyniku tych działań funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilogram amfetaminy i 20 kilogramów substancji chemicznych mogących służyć do produkcji środków odurzających i substancji psychotropowych.

Ponadto mundurowi zabezpieczyli maszyny służące do mieszania prefabrykatów i wyrabiania tabletek, młynek elektryczny, metalowe sito, wagi elektroniczne, strzykawki. Zabezpieczonych zostało też kilka telefonów komórkowych, pieniądze w kwocie 5 tysięcy złotych, karty pamięci czy dyski zewnętrzne.

fot: KPP Ostrów Wielkopolski

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi z powiatu ostrowskiego zarzutów posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz ich wytwarzania.

31-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, a kara jaka może mu grozi, to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: Potrącił 11-latkę. Został tymczasowe aresztowany
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments