pożar
zdjęcie poglądowe

Dużo pracy mieli ostatnio strażacy w naszym regionie, gdzie doszło m.in. do kilku pożarów na obszarach wiejskich oraz leśnych.

Do potężnego pożaru w niedzielę doszło m.in. w powiecie kaliskim w miejscowości Nowy Nakwasin na terenie gospodarstwa ogrodniczego, gdzie doszło do pożaru hali magazynowej. Na miejsce zadysponowano ponad 100 strażaków w tym kontener z aparatami ochrony dróg oddechowych z Ostrowa Wielkopolskiego.

W powiecie kaliskim doszło również do pożaru lasu w gminie Lisków, a w akcji gaśniczej udział brało kilkanaście zastępów straży pożarnej oraz samolot gaśniczy.

W powiecie ostrzeszowskim doszło natomiast do pożaru lasu po zrębie w okolicy Kuźnicy Myślniewskiej oraz do pożaru zboża na pniu.

Na terenie powiatu krotoszyńskiego tylko na początku weekendu (piątek – sobota) doszło do 8 pożarów na obszarach wiejskich, w których spłonęły maszyny rolnicze, uprawy rolne, słoma oraz ścierniska.

Na terenie powiatu pleszewskiego doszło do kilku pożarów zboża na pniu, słomy oraz doszło do pożaru domu jednorodzinnego.

W niedzielę w Ostrowie Wielkopolskim doszło do pożaru na placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1, a dym był widoczny w całym mieście.

Dlatego też strażacy apelują, szczególnie do rolników o rozwagę. Przez Polskę aktualnie przechodzi fala upałów, odnotowujemy wysokie temperatury, wilgotność spada. Szczególnej rozwagi w tym okresie wymaga używanie ognia otwartego. Ewentualne palenie tytoniu jest dozwolone jedynie na terenach pozbawionych materiałów palnych, oddalonych od miejsca wykonywania prac żniwnych i występowania palnych płodów rolnych co najmniej 10 m. Natomiast całkowicie zabronione jest palenie tytoniu przy obsłudze sprzętu, maszyn i pojazdów podczas zbioru palnych płodów rolnych oraz ich transporcie.

Zobacz również: Zabytkowe pojazdy zjechały się na ostrowski rynek

Zobacz również: Rozpoznajesz tę osobę ze zdjęcia? Szukają go policjanci

Zobacz również: Sprawdzony dostawca energii dla domów i firm
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments