zdjęcie poglądowe

Policjanci ostrowskiej drogówki w ubiegłym roku odnotowali 59 wypadków drogowych z udziałem „młodych kierowców i w większości to oni byli sprawcami tych zdarzeń, bo aż w 78%. W ubiegłym roku policjanci odnotowali też 1 wypadek, w którym zginął 22-letni kierowca.

– Wpływ na ilość kolizji oraz wypadków w ruchu drogowym ma zachowanie kierujących ich doświadczenie oraz umiejętność radzenia sobie z różnymi, niejednokrotnie trudnymi sytuacjami na drodze. Wspomniane doświadczenie pozwala na obiektywną ocenę sytuacji, wypracowanie zdolności przewidywania oraz umiejętności odpowiedniego tj. bezpiecznego zachowania się na drodze. Większość zdarzeń spowodowana jest ryzykownym stylem jazdy, brakiem ostrożności, jak również brakiem wyobraźni użytkowników dróg oraz niską świadomością o skutkach zdarzeń drogowych. Brak doświadczenia i umiejętności prowadzenia pojazdów w połączeniu z brawurą i dużą skłonnością do podejmowania ryzyka to mieszanka wybuchowa – informują ostrowscy policjanci.

Jak jednocześnie zaznaczają, do głównych przyczyn zdarzeń powodowanych przez „młodych kierowców” należą:

  • niedostosowanie prędkości do warunków ruchu;
  • znaczące przekraczanie dozwolonej prędkości;
  • nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu;
  • niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

W ubiegłym roku na drogach powiatu ostrowskiego doszło do 59 wypadków z udziałem „młodych kierowców”. Rok wcześniej było ich 60. W 2021 w wypadkach zginęła 1 osoba, a w roku 2020 zginęły 3 osoby. Rannych zostało 31 osób w roku ubiegłym, a w 2020 ranne były 34 osoby.

Tak przedstawia się liczba zdarzeń drogowych z udziałem „młodych kierujących” na poszczególne dni tygodnia:

Tak przedstawia się liczba zdarzeń drogowych z udziałem „młodych kierujących” na poszczególne miesiące:

Zobacz również: Ostrowscy policjanci pomogli rodzinie w trudnej sytuacji
ŹRÓDŁOKPP Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments