Już po raz dwudziesty pierwszy odbyło się noworoczne spotkanie samorządowców Powiatu Ostrowskiego. To świecka tradycja w ramach której w Święto Trzech Króli spotykają się ci, którzy działają na rzecz swoich wspólnot lokalnych.

W ideę spotkań samorządowych wpisany jest ich „wędrujący’’ charakter. Co roku odbywają się bowiem w innej gminie Powiatu Ostrowskiego. W tym roku gospodarzem byli Powiat Ostrowski oraz Gmina Sieroszewice.

Spotkanie poprzedziła uroczysta Msza święta w intencji mieszkańców Powiatu Ostrowskiego, w kościele pw. św. Marka Ewangelisty w Rososzycy.

Nie wiem czy widać po mnie euforię, że skorzystaliście z naszego zaproszenia i sprawiliście, że czuję się zaszczycony Wasza obecnością – mówił Anatol Piaskowski wójt Sieroszewic witając wszystkich przybyłych na spotkaniu w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach.

Współgospodarz uroczystości starosta Paweł Rajski podsumowując mijający rok mówił o tych zadaniach inwestycyjnych, które udało się zrealizować w powiecie. Wskazał na kolejne wyremontowane oddziały szpitalne, neurologię i okulistykę jednego dnia oraz rozpoczęcie budowy centralnej sterylizatorni. Podkreślił ok. 20 mln zł przeznaczonych na drogi, dostosowanie bazy oświatowej do wymogów reformy administracyjnej. Przygotowania do rozpoczęcia największej inwestycji, samorządowego „czteromasztowca’’, czyli budowy nowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie.

Wszystkie inwestycje są ważne. Wiele z nich udało się zrealizować dzięki zgodnej współpracy. Właśnie zgoda i umiejętność kompromisu jest naszym znakiem rozpoznawczym. Kompromis to jednak trudna sztuka. Kompromis oznacza, że każda ze stron musi umieć nieco ustąpić po to, by móc zrealizować coś ponad podziałami. Dziękuje radnym za to, że takie kompromisy potrafią wypracować. Myślę, że przy tym nikt nie traci swego charakteru czy wyrazistości, przeciwnie pokazujemy, że prawdziwą wartością jest dla nas wspólnota samorządowa – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

W części artystycznej wystąpiła Orkiestra Dęta OŁOBOK z programem świątecznym oraz zespół muzyczny „Nie-grzeczni’’ z repertuarem przebojów rokowych lat 90-tych.
ŹRÓDŁOPowiat Ostrowski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments