Wybitny polskim pisarz, autor bestsellerowej książki Madame,jedna z najciekawszych osobowości polskiej kultury współczesnej Antoni Libera przyjedzie do Ostrowa. Spotkanie autorskie zaplanowano na 15 października 2021 r.

Okazją do spotkania jest wydana przez Instytut Literatury w Krakowie monografia twórczości A. Libery „W cieniu marnego czasu”, której autorem jest ostrowianka dr Małgorzata Juda-Mieloch.

-,,Biogram Antoniego Libery wymyka się prostej formule encyklopedycznej wizytówki. Z pewnością w powszechnej świadomości funkcjonuje dziś przede wszystkim jako tłumacz i znawca twórczości Samuela Becketta oraz autor bestsellerowej powieści Madame. Wprowadzenie jej do kanonu lektur dla uczniów szkół średnich najprawdopodobniej ów stan rzeczy usankcjonuje. Z kolei dorobek Antoniego Libery w dziedzinie przyswajania kulturze polskiej dzieł irlandzkiego noblisty i ich popularyzacji pozostaje bez precedensu; nie dziwi więc, że autor Czekając na Godota nazywał go swoim ambasadorem nie tylko w Polsce, lecz w całej w Europie Wschodniej’’ – mówi dr M. Juda-Mieloch.

Wieczór autorski z A. Liberą zaplanowany został w piątek, 15 października 2021 r. o godz. 17.00 w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolski.

– Zapraszamy do udziału w nim nauczycieli przedmiotu lub innych zainteresowanych dobrą literaturą mieszkańców powiatu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną i związaną z tym konieczność dostosowania się do obostrzeń, zainteresowanych udziałem proszę o zgłoszenie się do Biura Promocji i Relacji Społecznych w Starostwie Powiatowym tel. 62 737 84 76 lub mejlem promocja@powiat-ostrowski.pl – mówi Paweł Rajski Starosta Ostrowski.
ŹRÓDŁOStarostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments