Tymczasowo aresztowany został 26-latek, który będąc pod wpływem alkoholu i nie posiadając prawa jazdy doprowadził do tragicznego wypadku w Ligocie w powiecie ostrzeszowskim w którym zginęła 16-latka.

W nocy z 14 na 15 lipca na trasie W449 w miejscowości Ligota kierujący samochodem marki Audi A4 na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni jadać z nadmierną prędkością, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie kilkukrotnie dachował.

Pojazdem oprócz kierowcy podróżowały jeszcze trzy osoby: dwie 16-letnie dziewczyny i 19-letni mężczyzna, wszyscy pochodzący z powiatu oleśnickiego. Niestety w wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła jedna z szesnastolatek. Pozostali uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitala.

Prokurator zarzucił 26-letniemu kierującemu prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości a także umyślne naruszenie zasady bezpieczeństwa ruchu lądowego, gdyż będąc w stanie nietrzeźwości i jednocześnie nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami, nie zachował ostrożności, jadąc z nadmierną prędkością nie zapanował nad kierowanym pojazdem i doprowadził do wypadku w wyniku którego śmierć poniosła pasażerka samochodu.

Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych mu czynów, a Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem alkoholu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.