W roku 2021 według udostępnionych statystyk Ministerstwa Zdrowia po zakażeniu koronawirusem zmarło 246 mieszkańców powiatu ostrowskiego. Sprawdziliśmy ile osób było zaszczepionych.

W całej Polsce w okresie od 2 stycznia 2021 roku do 28 grudnia 2021 roku zmarło 66 648 osób. Średnia wieku to 75 lat, przy czym średnia wieku osób zmarłych które były zaszczepione to 77 a niezaszczepione 75.

Według szczegółowych statystyk Ministerstwa Zdrowia w okresie od 2 stycznia 2021 roku do 28 grudnia 2021 roku zmarło 244 mieszkańców powiatu ostrowskiego, którzy zakażeni byli koronawirusem. 2 zmarłych mieszkańców powiatu wykazanych zostało w statystykach w dniu 29 grudnia, jednak nie posiadamy informacji w kwestii czy były to osoby zaszczepione. Na pewno miały choroby współistniejące.

W tym czasie, czyli od 2 stycznia do 28 grudnia na 244 zgony w pełni zaszczepionych i zakażonych koronawirusem zmarło 22 mieszkańców powiatu ostrowskiego. Z tych 22 osób 15 miało choroby współistniejące.

Z tych 22 osób – 2 zmarły w kwietniu, 1 w czerwcu, 5 w listopadzie i 14 w grudniu. Tylko 2 osoby były po dawkach przypominających i były w wieku 79 oraz 72 lata.

Biorąc pod uwagę poszczególne szczepionki osoby, które zmarły szczepione były: Johnson&Johnson – 4, Moderna – 2, Astra Zeneca – 1, a Pfizer 15. Średnia wieku osób które zmarły po zakażeniu i były szczepione to 76 lat.

Niezaszczepionych w okresie od 2 stycznia 2021 roku do 28 grudnia 2021 roku zmarło 222 mieszkańców powiatu ostrowskiego. Średnia wieku osób zmarłych to 73 lata.

Wśród tych 222 zmarłych były również osoby, które przyjęły tylko 1 dawkę szczepionki. Takich osób było 18, a średnia wieku zmarłych to 79 lat.

Biorąc pod uwagę statystyki pod względem poszczególnych miesięcy, w grudniu zmarło 41 mieszkańców naszego powiatu, gdzie 14 były to osoby zaszczepione, 25 to osoby niezaszczepione, a co do 2 nieudostępnione zostały jeszcze dane. Natomiast w listopadzie zmarło 12 mieszkańców powiatu ostrowskiego, gdzie 5 były to osoby zaszczepione.

W okresie od 1 czerwca do 31 października zmarło 11 mieszkańców naszego powiatu w tym 1 osoba zaszczepiona. W maju zmarło 25 osób, w kwietniu 65, a w okresie od 5 stycznia do 31 marca zmarły 92 osoby.

Zobacz również: Koronawirus. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Poproszę o dane ile zmarło na raka lub choroby kardiologiczne w powiecie ostrowskim w 2021,chciałbym mieć jakieś odniesienie do innych chorób które istnieją

W samym Ostrowie zmarło najwięcej osób w historii ostatnich 40 lat. A poza tym Panie Sale, artykuł dotyczy skutków epidemii, a dokładnie tragicznych skutków zakażenia wirusem. Co do tego mają zgony na raka? No może tylko tyle, ze niezaszczepieni zajmujący coraz więcej łóżek szpitalnych z powodu covid, ograniczają dostęp chorych na inne choroby do szpitali.

Proszę jeszcze o statystyki, ile osób wsrod tych 222, mialo wpisane kowit, i czekali na ten magiczny test i umarli w wyniku braku opieki medycznej oraz ile z tych osób było zaszczepionych, ale w wyniku tego, ze nie minęło 2 tygodnie od przyjęcia eliksiru uznawani są w statystykach jako nieszczypani. Nie ośmieszajcie się takimi reportarzami. Proszę jeszcze o statystyki ile osób choruje i umiera w wyniku poddania się tym preparatom… A umiera ich coraz więcej. W mojej malutkiej wiosce o wirusie nie słychać, ale co druga osoba szczypana ma jakieś powikłania, których nie zgłasza, twierdząc ze tak ma być. A ile osób młodych poumierało w ciągu dwóch tygodni od scepienia to jakaś tragedia..

Kolejny mistrz i tylko ferment

Proszę aby ten powyżej napisał jakie ukończył szkoły. Chciałbym dyrekcji tych szkół wysłać gratulacje z powodu świetnego wyedukowania w/w w zakresie języka polskiego. To wielka przyjemność czytać takie wypowiedzi.