Sprzęt AGD przyjechał z Niemiec do Ostrowa dla uchodźców

0

Do Ostrowa Wielkopolskiego po raz drugi z konwojem humanitarnym dla Ukraińców przyjechała delegacja z niemieckiego Powiatu Sonneberg. Tym razem przywieziono m.in. kilkadziesiąt sztuk nowego sprzętu AGD.

W czwartek, 26 maja do ostrowskiego centrum pomocy w kinie KOMEDA przyjechał transport z pomocą humanitarną dla uchodźców z Ukrainy od zaprzyjaźnionego z powiatem ostrowskim, niemieckiego Powiatu Sonneberg.

– Kilka tygodni temu gościliśmy naszych przyjaciół z Sonnenbergu, bo nasza współpraca trwa już kilkanaście lat. Co najważniejsze to nie są kurtuazyjne wizyty, a jest to współpraca wypełniona konkretna treścią i konkretnymi przedsięwzięciami. jednym z tych przedsięwzięć jest przekazanie pomocy dla uchodźców którzy przebywają na terenie powiatu ostrowskiego – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Z powiatu Sonneberg do Ostrowa pierwszy transport przyjechał na początku kwietnia i przywieziono wtedy ponad 6,5 tony darów dla uchodźców. Więcej na ten temat>>

– Przywieziony sprzęt trafi m.in. do rodzin polskich, które mają w swoich gospodarstwach, swoich domostwach uchodźców z Ukrainy. Trafi on również bezpośrednio do samych rodzin ukraińskich – dodaje Paweł Rajski.

Dzisiaj przywieziono m.in kilkadziesiąt sztuk nowego sprzętu AGD w postaci pralek, lodówek, mikrofalówek. Ponadto przywiezione zostały zabawki dla dzieci.

– Od samego początku istnienia punktu pomocowego w Kinie Komeda powstawała lista potrzebnych rzeczy i na podstawie tej listy udało się zaproponować konkretna pomoc, której najbardziej brakuje, czyli pralek, lodówek. Tego wyposażenia do domów, które potrzebne są w codziennym życiu – mówi Szymon Matyśkiewicz, ostrowski radny miejski, koordynujący pracę punktu pomocowego w Kinie Komeda.

– Jestem po raz drugi w Państwa powiecie i bardzo się cieszę, że mogę wspierać powiat ostrowski i uchodźców. W ramach tego konwoju zorganizowaliśmy pralki, mikrofalówki, lodówki oraz pewną ilość zabawek. Wszystkie dary zostały zebrane przez mieszkańców Powiatu Sonnenberg oraz różne stowarzyszenia pomocowe – mówi Jurgen Koepper, starosta niemieckiego Powiatu Sonnenberg.

Zobacz również: Nastąpią zmiany personalne w kilkunastu parafiach Diecezji Kaliskiej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments