Starostwo powiatowe oraz Fundacja ZAP Zdrowie i Praca przekazali nowy sprzęt, który będzie wykorzystywany podczas operacji wykonywanych na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

– Sprzęt, który mam przed sobą z wielorakimi końcówkami, wielofunkcyjnymi o różnej mocy silników i przekładek służy nam do wykonywania szerokiego spektrum zabiegów – mówi ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dr n. med. Mirosław Falis.

Koszt zakupionej wiertarki z oprzyrządowaniem przez Starostwo Powiatowe to 80 tys zł i będzie służył do operacji m.in zespalania pięt, złamał oraz został skonfigurowany również do wykonywania nowoczesnych endoprotez. Jak zaznacza Mirosław Falis sprzęt pozwoli obsłużyć każdy rodzaj endoprotezy oraz jest to sprzęt na baterie.

– To zakupione urządzenie będzie wykorzystywane przy operacjach, których robimy najwięcej w Europie. Można powiedzieć, że jesteśmy największym ośrodkiem w zakresie zespalanie pięty i jest to urządzenie bardzo potrzebne – mówi Starosta Ostrowski, Paweł Rajski i jak przekazał szpital ma to szczęście, że ma wielu przyjaciół którzy go wspierają.

– Zastanawialiśmy się czy damy rade, ale udało nam się sprowadzić to urządzenie ze USA oraz dwa komplety narzędzi – mówi Zenon Pawlak z Fundacji ZAP Zdrowie i Praca, która zakupiła i przekazała szpitalowi wieże atroskopową. Łączny koszt wieży oraz dwóch kompletów narzędzi to 232 000zł.

Zakupione narzędzia będą służyły do wykonywania zabiegów mini inwazyjnej chirurgi. Dzięki dwóm kompletom będzie możliwe zwiększenie ilości wykonywanych zabiegów i operacji.

Zobacz również: Jak szybko nadać paczkę? Odpowiedź jest jedna – InPost

– W imieniu dyrekcji oraz pracowników dziękuje za przekazane nowoczesne urządzenia, które dzisiaj otrzymujemy. Pozwoli nam to na zwiększenie mocy przerobowych ortopedii, która jak myślę nie narzeka na brak pracy, ale pozwoli nam na przyspieszenie pewnych zabiegów które są dzisiaj już codziennością – mówi dyrektor szpitala Dariusz Bierła.

Zobacz również: Aktualne zasady odwiedzin chorych w szpitalu w Ostrowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments